Co ma znaleźć się w gabinecie stomatologicznym?

Posted by

Unit stomatologiczny jest podstawowym narzędziem profesji doktora stomatologa, bez jakiego dość ciężko jest sobie wyobrazić teraźniejsze leczenie pacjenta.

Prawidłowo unity stomatologiczne zaopatrzone są w elementy tego typu jak blok zasilania, lampkę halogenową (zabiegową), siedzisko dla osoby, blok spluwaczki, konsoletę doktora (razem z panelem narzędziowym i sterującym funkcjami unitu), regulator nożny, stanowisko (stolik) asysty, ślinociąg (i/ lub ssak), a także w urządzenia peryferyjne.

unit stomatologiczny
Rzecz jasna poza wyżej wyliczonymi, zasadniczymi elementami, unit stomatologiczny wolno dodatkowo wyekwipować w piaskarkę, skaler, czy inne elementy, w taki sposób, by dostosować urządzenie do wymagań danego lekarza, czy gabinetu.

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne nie należą do najtańszych sprzętów, ale na szczęście jest możliwość odkupienia unitów użytkowanych, pochodzących z gabinetów, jakie zadecydowały się na wymianę sprzętu, bądź też z biur likwidowanych. Tego typu przyrząd zdoła istnieć z powodzeniem użytkowany, ważne tylko, ażeby nie zapominać o jego regularnym serwisowaniu, co zezwoli przed czasem wykryć ewentualne usterki i zapobiec poważniejszym awariom.

Unit stomatologiczny

Wskazane jest także, zarówno w sytuacji przyrządu świeżo kupionego, a także stosowanego wcześniej, zadbać o pozornie bagatelne szczegóły, tego typu jak metodyczne używanie specjalnych wkładów do spluwaczek, aby ustrzec się zapychania odpływowej aparatury wacikami, lub regularne analizowanie nieskazitelności filtrów w ślinociągu i czyszczenie ich w razie potrzeby. Stosownym pomysłem jest zarówno stosowanie specjalnych nakładek na siedzisko pacjenta, umieszczanych na wysokości nóg. Wspomaga to uniknąć jego poplamienia (o co nietrudno w czasie jesiennych chlap) i możliwego zatarcia. Tego rodzaju błahe z pozoru działania bez wątpienia sprawią, iż unit stomatologiczny cieszyć się będzie długą żywotnością.

Źródło: www.topdental.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *