Co powinno się przyswoić sobie na temat motocykli.

Posted by

Latem 2014 roku życie znacznej ilości miłośników motocykli zmieniło się. Wtedy to ówczesny prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, w myśl której pojazdem tym podróżować zdołają także posiadacze prawa jazdy kategorii B. Od tegoż momentu rozgłos zyskała w internecie hasło motocykle na B , wpisywana każdego dnia do internetowych wyszukiwarek.

motocykle na b

Na początek jednak zaznaczmy, na czym dokładnie polegają przekształcone wtedy przepisy ruchu drogowego. A więc wszystkie osoby, posiadające od przynajmniej 3 lat uprawnienia do prowadzenia pojazdów osobowych, mogły od tamtej pory podróżować również jednośladami bez przymusu zaliczenia jakichkolwiek pomocniczych egzaminów. Czy jednak każdy jednoślad realizuje warunki tych przepisów? Okazuje się, że nie. Wytycznych istnieje tu kilka.

Przede wszystkim, chodzi tylko o motocykle i skutery o pojemności do 125 cm3.
Po drugie, istnieje określona granica w kwestii mocy takiego pojazdu – nie wolno jej wychodzić poza ramy 11 kW.
Trzecią ważną sprawą będzie reguła, mówiąca o stosunku wagi ciała osoby prowadzącej motocykl do jego mocy, który dawać w wyniku może maksymalnie 0,1 kW/kg.

Jeśli wyżej wymienione reguły są zrealizowane, wtenczas zdecydowanie możemy kierować nasz motocykl bez łamania jakichkolwiek obowiązujących zasad ruchu drogowego. Trzeba tu również dodać, że zaakceptowana przez Sejm w 2014 roku nowelizacja obowiązuje zarówno pojazdy, mających automatyczną skrzynię biegów, jakże i tych z ręczną.

motocykle na b

Aktualne od niespełna 3 lat nakazy w dużym stopniu ułatwiły życie wielu właścicielom małych motocykli. Równocześnie projekt ten pozwala nieco zmniejszyć niektóre kłopoty, jak korki na drogach, niedostatek stanowisk na parkingu bądź zanieczyszczanie powietrza, a przez to oszczędzić sporo czasu i stresu podczas przemieszczania się po mieście. Wielką zaletą jest tu bezsprzecznie również zdecydowanie mniejszy koszt pojazdu czy paliwa niż jak to jest w przypadku ciągłego korzystania z auta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *