Co to jest piaskowanie? Objaśniamy

Posted by

Piaskowanie jest to czynność polegająca na czyszczeniu bądź ukształtowaniu dowolnej nawierzchni materiałem ściernym z wykorzystaniem strumienia wysoko skondensowanego powietrza bądź w niektórych okolicznościach ciała stałego. Najczęściej wykorzystywane w piaskowaniu nawierzchnie to tworzywa stalowe, aluminiowe, z drewna, ze szkła, cegły. Do tego procesu używa się ścierniwa o różnej granulacji w uzależnieniu od obrabianego surowca, a dzięki produkowanemu ciśnieniu nie ma ryzyka naruszenia powierzonego tworzywa. Rezultat powstały poprzez taki zabieg zdołamy porównywać do szlifowania, jednak oczyszczona nawierzchnia pozostaje bardziej równa a do tego zyskuje właściwą chropowatość, jaka niezbędna staje się do malowania.

Piaskowanie Zielona Góra
Do tego procesu mogą pozostać zastosowane też przeróżne stosownie rozdrobnione tworzywa jak na przykład: szlaka miedziowa, cząstki metalu, szkło, tworzywa metalowe, wypalony lód, granat, stop metali a do tego pokruszone kawałki skórki orzeszków kokosa i wszelkich roślinek, co gwarantuje uzyskanie specyficznego wyglądu poddawanej obróbce nawierzchni. Sposobność tego typu dobrze będzie radzić sobie z wyczyszczeniem ciężko przystępnych położeń.
W metodzie piaskowania znajdujemy sześć różnych klas które zależne są od jakości. Klasa najlepsza to SA3, otrzymanie tej klasy do osiągnięcia jest jedynie na nowiutkiej płaszczyźnie. Pozostałe warianty to SA2,5 ; SA2 ; SA1,5 oraz SA1.

Piaskowanie Zielona Góra

W czasie wykonywania piaskowania powinno się skoncentrować także uwagę na ochronność pracowników, dlatego, że bijące o powierzchnię drobinki piasku mogą wpaść do płuc, a w konsekwencji zaprowadzić do chorób pylicznych. Przestrzeganie reguł BHP jest obowiązkiem wszelkiego zatrudnionego, w tym miejscu również przestrzeganie posiadania stosownego ubioru. Ubranie osłaniające musi pozostać zaopatrzone w wentylację a do tego ciągły przepływ rześkiego dwutlenku węgla do oddychania.
Jeśli wyszukujemy najodpowiedniejszych położeń do piaskowania w rejonie Wielkopolski i okolicach, uczyńmy to wprowadzając w przeglądarce: piaskowanie Zielona Góra

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *