coach bielsko

Jeżeli coaching to tylko w Bielsku.

Posted by

Czym tak w ogóle jest coaching?

Coaching to dziedzina działalności oraz sfera życia, która w ostatnich latach bardzo zyskała na znaczeniu. Chętnych na spotkanie ze znanym coachem nie brakuje. Co więcej, są oni nawet gotowi wyłożyć sporą gotówkę za taką możliwość. Podczas gdy niektórzy wciąż zastanawiają się, co może im dać coaching Bielsko, inni korzystają z niego otwarcie i angażują do kolejnych życiowych projektów.

W czym może pomóc coach?

Lista jest długa, może nawet nieograniczona. Przede wszystkim taka osoba z dystansem ocenia konkretną część życia swojego klienta. Może być to praca, relacje towarzyskie czy sprawy sercowe. Trener od życia najpierw przygląda się danej osobie w jej naturalnym środowisku, a następnie podczas rozmowy dzieli się spostrzeżeniami. Co ważne, dobry coaching Bielsko nie polega na podaniu gotowej recepty. Specjaliści wiedzą bowiem doskonale, że takie gotowce zwyczajnie się nie sprawdzają. Nawet jeżeli klient początkowo zauważy zmianę to przez brak konsekwencji jego działania nie podniesienie satysfakcji ze swojego życia. Dlatego właśnie mówi się, że wszystkie faktyczne zmiany wymagają czasu, determinacji oraz konsekwencji. Jeżeli ktoś liczy na takie właśnie efekty spotkań z coachem, to jak najbardziej jest gotowy czerpać z coachingu tyle, ile się tylko da.

coach bielsko

Efekty pracy z coachem

Jak wspomniano pomoc coachów jest coraz bardziej poszukiwana. Widać to wyraźnie na forach internetowych dotyczących tej branży, a przede wszystkim można zaobserwować podczas spotkań i sesji z coachem. Czy działalność takich osób jest jednak rzeczywiście potrzebna? Tutaj zdania są podzielone. Z jednej strony rozmowa z neutralnym obserwatorem, który dodatkowo posiada fachową wiedzę na temat relacji międzyludzkich i ludzkiej psychiki, powinna pomóc. Z drugiej taka przyjemność wciąż sporo kosztuje. Przydałoby się zatem, by coaching dawał realne efekty. Te ostatnie zależą jednak przede wszystkim od zaangażowania samego uczestnika zajęć. Wielu z nich podkreśla, że takie spotkania zmieniły ich życie. Coś rzeczywiście wydaje się być na rzeczy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *