mezoterapia mikroigłowa

Czym jest i jakie efekty daje mezoterapia?

Posted by

Ludzka skóra, szczególnie z upływem lat boryka się z wieloma problemami. Na twarzy pojawiają się zmarszczki, cera szarzeje i nie ma już mocno podkreślonych konturów. Aby poczuć się, ale i wyglądać lepiej, warto poddać się zabiegom kosmetycznym, które pomogą w regeneracji skóry. Do takich właśnie zabiegów zaliczyć można mezoterapię.

Czym jest mezoterapia?

Aby osiągać jak najlepsze efekty kosmetycznych procedur, na problemy skóry (zmarszczki, blizny, rozstępy) trzeba działać bezpośrednio. Oznacza to, że delikatne wklepywanie kosmetyków może być w tym przypadku niezbyt skuteczne.
Dlaczego? Ponieważ na skórę działa się wtedy powierzchownie, a jej problem zazwyczaj leży głębiej. Nie da się więc zwalczyć go, dotykając jedynie powierzchni skóry delikatnym kremem. I tak na przykład, zmarszczki pojawiają się na skórze, bo osłabieniu ulegają włókna kolagenu i elastyny, ma ona też coraz mniejszą zdolność do zatrzymywania wody. W związku z tym, najlepszym remedium na ten problem, będzie dostarczenie niezbędnych składników głęboko – aż do tkanki podskórnej, co będzie najbardziej bezpośrednim (a więc skutecznym) działaniem. Centrum zdrowia i urody Bellissima Kraków w swojej ofercie stawia właśnie na to, by klientki miały możliwość pozbycia się problemów skórnych w sposób dogłębny i kompleksowy. W tym właśnie pomóc może mezoterapia mikroigłowa. Wśród dostępnych zabiegów wymienić można głównie mezoterapię: twarzy, szyi i dekoltu. Pomoże ona w usuwaniu:
– zmarszczek mimicznych,
– „kurzych łapek” z okolic oczu,
– zmarszczek poziomych na czole,
– bruzd pomiędzy brwiami,
a także w ostrzykiwaniu blizn czy w lekkim modelowaniu kształtu twarzy. Tego rodzaju zabiegi polegają na ostrzykiwaniu problematycznego miejsca (igłą lub strzykawką), specjalnym preparatem (dopasowanym oczywiście do określonych problemów skórnych). Wtedy do głębokich warstw skóry docierają odpowiednie ilości kosmetyku. Trzeba bowiem wiedzieć, że istnieje także mezoterpia bezigłowa, ale tam zastosowany kosmetyku przenika do skóry w znacznie mniejszym natężeniu (nie daje więc widocznych efektów). Wiadomo bowiem, że skóra ma stanowić naturalną barierę organizmu – dlatego trzeba ją pokonać (igłą), by dotrzeć do sedna problemu.

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

W mezoterapii wykorzystuje się specjalistyczne preparaty, które mają zadziałać aktywnie na konkretny problem. Są one kompozycją wyselekcjonowanych składników, które (działając razem) wspomagają się, a zarazem są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Ich skuteczność zawsze jest badana i potwierdzana naukowo. W tzw. wstrzykiwanych koktajlach znaleźć się mogą: kwas hialuronowy, witaminy (A, C, E), aminokwasy, kwas liponowy, składniki mineralne (krzem, miedź, cynk, magnez), koenzymy, substancje czynne pochodzące m.in. z alg morskich czy zielonej herbaty. Co ważne, dobierane są one indywidualnie do każdego pacjenta (do cech jego skóry oraz rezultatów, jakie mają zostać osiągnięte). Dzięki mezoterapii można poprawić w przypadku skóry twarzy, ale też dekoltu. Wśród efektów zabiegów przy użyciu opisywanej metody wymienić można:
– rozświetlenie ceny,
– głębokie nawilżenie,
– poprawienia napięcia i elastyczności skóry,
– niwelowanie oznak starzenia się,
– zmniejszenie widoczności cieni pod oczami,
– wygładzenie zmarszczek (i zmniejszenie ich głębokości),
– odbudowę włókien kolagenowych,
– pobudzenie skóry do odmłodzenia,
– wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych,
– wzmocnienie bariery ochronnej skóry.

Efekty widoczne są zazwyczaj już po pierwszej sesji. Jednak, by wynik zabiegu był trwały i wysoce zadowalający, najlepiej jest wykonać przynajmniej cztery sesje (np. co 7, 14 albo 28 dni). Natomiast aby skóra została jędrna przez długi czas, zalecane jest wykonywanie zabiegu raz na miesiąc (przez okres mniej więcej sześciu miesięcy). Wtedy będzie można mieć wtedy gwarancję, że pozytywne efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne będą przez wiele lat. Na koniec warto zaznaczyć, że po wykonanej sesji, przez jakiś czas należy unikać opalania i wystawiania skóry na silne zmiany termiczne.

mezoterapia mikroigłowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *