endodonci w krakowie

Endodoncja kraków

Posted by

Termin endodoncja kraków jest niczym innym jak kanałowym leczeniem zębów. Ten rodzaj zabiegu zwykle wybiera się w przypadku bardzo głębokich ubytków w zębach, spowodowanych przez zapalenie miazgi zęba, martwicę miazgi lub próchnicę. Najczęściej jest to jedyny sposób na uratowanie zęba przed jego usunięciem.

Na polega endodoncja?

Cały proces zaczyna się od dokładnego wyczyszczenia kanałów korzeni zębowych, komory zębowej z zainfekowanej miazgi. W przypadku tradycyjnego leczenia zazwyczaj mamy do czynienia z substancją, która doszczętnie niszczy żywy odcinek zęba, czyli tzw. miazgę sprowadza się to do pozbycia się nerwu, co sprawia, że w późniejszych etapach leczenia, ból jest praktycznie nieodczuwalny. Następnie po oczyszczeniu, kanał napełnia się materiałem biozgodnym. Po zakończonym procesie, endodoncja kraków, zaleca się założenie koronek, które mają za zadanie chronić ząb przed pęknięciami i rozpadem, które może być spowodowane przez wcześniejsze rozwiercenie.

Endodoncja kraków
Endodoncja kraków

Ból przy leczeniu kanałowym

Według osób, które poddały się zabiegowi endodoncja kraków, uczucie mu towarzyszące nie jest jednym z najprzyjemniejszych. Obecnie jednak dzięki rozwojowi obszarów stomatologii, możliwe jest przeprowadzenie leczenia pod odpowiednim znieczuleniem, co pozwala na znaczne ograniczenie lub całkowity brak odczuwalnego bólu. 

Co w przypadku usunięciu zęba?
W niektórych przypadkach niestety sama endodoncja kraków nie wystarczy i trzeba pogodzić się z nieodwracalnym usunięciem chorego zęba. Taka decyzja może doprowadzić do nieprzyjemnych zmian, jak choćby paradontoza. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania, jakimi są np. implanty.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/endodoncja/