endodonta w Krakowie

Endodoncja kraków

Posted by

Powszechnie znane leczenie kanałowe

Termin endodoncja kraków prawdopodobnie niewiele mówi wielu osobom, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy na temat stomatologii. Kiedy w gabinecie dentystycznym lekarz zaproponuje nam leczenie endodontyczne, musimy wiedzieć, że chodzi mu o wszystkim znane leczenie kanałowe zęba. Polega ono na bardzo dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z zakażonej bądź obumarłej miazgi, odkażeniem i wypełnieniem za pomocą specjalnej substancji. 

Co to jest endodoncja?

Endodoncja kraków to dział stomatologii, który diagnozuje i leczy choroby miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Kanałowe leczenie jest jednym z najbardziej powszechnych zabiegów stomatologicznych. Kiedyś kojarzyło się bolesnym, długotrwałym zabiegiem, który nie zawsze był skuteczny.

Endodoncja kraków
Endodoncja kraków

Nowoczesna endodoncja kraków wykorzystuje mikroskopy operacyjne i endometry, które pozwalają na dokładne i precyzyjne oczyszczenie kanałów korzeniowych zęba, a znieczulenie miejscowe pozwala uniknąć bólu. Takie leczenie jest dość czasochłonne i niekiedy potrzebne jest przeprowadzenie serii zabiegów. 

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Przed rozpoczęciem leczenia endodoncja kraków, dentysta wykonuje RTG zębów i przeprowadza wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się o jego stanie zdrowia. Kiedy występują przeciwskazania do leczenia kanałowego? Gdy nasz ząb jest w nieodpowiednim stanie i jego uszkodzenie jest bardzo głębokie, zabieg ten może okazać się nieskuteczny. Także niektóre choroby wymagają odpowiedniego zastosowania dodatkowych lekarstw, aby umożliwić wykonanie endodoncja kraków. Jest to np. cukrzyca, gdzie choremu podaje się przed leczeniem dawkę antybiotyku. 

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/endodoncja/