Fascynujące szczegóły odnośnie usuwania lakieru.

Posted by

Jeśli pragniemy pozbyć się nieestetycznie wyglądającego, popękanego lakieru, rys, rdzy bądź ot tak odnowić barwę naszego auta możemy skorzystać z usługi odlakierowywania oferowanej przez zawodowych lakierników.

Usuwanie farb

Możemy również zrobić to osobiście. Usuwanie lakieru oraz usuwanie farb odbywa się z wykorzystaniem metody chemicznej. Specjalne środki chemiczne nakłada się na lakier przy użyciu pędzla. Następnie trzeba odczekać, do czasu aż zajdzie reakcja chemiczna, a w następnej kolejności usunąć lakier mechanicznie. Czas wyczekiwania na funkcjonowanie preparatu wynosi na ogół od paru do kilkudziesięciu minut.

Usuwanie farb

Bardzo ważne jest, by starannie pozbawić nadwozie pozostałości środka chemicznego, w przeciwnym wypadku może rozwinąć się korozja. W marketach odnaleźć można mnóstwo różnych preparatów określonych do owego celu. Na ogół specyfiki te są achromatyczne i bezwonne oraz są od razu gotowe do użycia. Metoda chemiczna jest dość modna z uwagi na łatwość użycia. Usuwanie resztek nie jest wyjątkowo męczące, gdyż farba łuszczy się w plastrach, a nie rozpuszcza. Oprócz tego preparaty dedykowane usuwaniu farb nie przenikają w czyszczoną powierzchnię, przez co nie zostaje ona uszkodzona.

Odlakierowywanie realne jest również przez piaskowanie czy też polerowanie nadwozia. W pierwszej procedurze używa się cząsteczek piasku aplikowanych za pomocą specjalistycznego pistoletu. Po takim zabiegu otrzymujemy nagą blachę bez śladu rdzy. Trzeba mimo wszystko pamiętać, iż piaskowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem na usuwanie farby z wielkich oraz wrażliwych powierzchni. W owym wypadku pozostaje szlifowanie nadwozia przy pomocy rozmaitego typu szlifierek kątowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *