Fascynujące wiadomości na temat wyposażenia potrzebnego do jazdy autem terenowym.

Posted by

Off-road to nie tylko sposób prowadzenia pojazdu – to też styl życia! Mnóstwo pasjonatów tego sportu żyje z godziny na godzinę, niecierpliwie wypatrując weekendu oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenówki.
Jeżeli natomiast nie należysz do grupy zapaleńców, pora na drobne wytłumaczenie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda samochodem po dostosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać ażeby być zadowolnym

wciągarki samochodowe

Tu możesz się zadumać nad stanem naszych dróg, zapewniamy jednak że nie chodzi o podziurawione szosy oraz zaskoczonych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakie trudności możemy się natknąć na trasie rajdu? Nierównomierne nawierzchnie, zdradliwe piaski, niepozorne sadzawki, które okazują się być wielkimi, błotnistymi dziurami, to jedynie część rozrywek. Żeby nie dać się zaskoczyć, każde auto należy odpowiednio do rajdu przygotowywać. Właściwe przyrządy, takie jak na przykład: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz bagno, kanister na wodę, lampy a także skrzynie wyprawowe, które pomieszczą wszelki niezbędny sprzęt, pozwolą na wyciągniecie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakiego rodzaju akcesoria wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na start znakomitym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeżeli łykniesz bakcyla, tego rodzaju wersja zapewne szybko przestanie Ci starczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne lub mechaniczne. Sztywne trapy powinny bez problemu zmieścić się wewnątrz pojazdu. Nie warto oszczędzać na dobrych lampach – halogeny niejednemu już pomogły wykaraskać się z nocnej pułapki!
Szykując się do rajdu, należy pamiętać też o niezbędnym paliwie napędowym dla kierowców. Po wszelkiej wycieczce, w trakcie której skoki adrenaliny gwarantują spalanie znacznych ilości kalorii, nieoceniona okazuje się porcja mięcha i pajda chleba z masłem. Jeżeli dołączysz do tego dobre towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewien że ten wyjazd zaliczysz do udanych!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *