Hupercyna

Hupercyna

Posted by

Hupercyna — zbawienie dla mózgu

Hupercyna jest znana od wieków, o początkach jej zastosowania mówimy już w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ma wiele właściwości, lecz głównie jest wybierana przez sportowców, którzy chcą poprawić efektywność wykonywanych treningów. Hupercyna została zakwalifikowana jako związek bezpieczny w użytkowaniu (GRAS – Generally Recognized As Safe), ponieważ nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji organizmu.

Hupercyna

Hupercyna — działanie i właściwości

Jak już wspominaliśmy, hupercyna wykazuje wiele właściwości, oddziałuje pozytywnie nie tylko na organizm i mięśnie, ale również na umysł. Poniżej opiszemy pokrótce, dlaczego warto ją stosować.

Hupercyna podnosi poziom acetylocholiny. Poprawia znacznie koncentrację, a tym samym zdolność do lepszego przyswajania wiedzy i uczenia się. Ma wpływ na pamięć krótko i długotrwałą. Dzięki hupercyna poprawia się zdolność kojarzenia faktów, jak również skupienie, dlatego może być stosowana przez studentów i inne osoby, które wykazują się wysokim wysiłkiem intelektualnym każdego dnia.

Hupercyna wykazuje również swój potencjał w przypadku aktywności fizycznej, siłowej, jak i wytrzymałościowej. Podczas wysiłku fizycznego zużywamy duże pokłady acetylocholiny, którą dostarczamy w diecie. Wiele osób jednak nie przyswaja odpowiednio zbilansowanych posiłków, co przyczynia się do osłabienia zdolności wysiłkowych. W rozwiązaniu tego problemu pomaga hupercyna, regeneruje zapasy acetylocholiny, co pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi. Hupercyna stosowana przed treningiem, pobudza działanie receptorów nikotynowych, odpowiadają one za siłę skurczu mięśni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *