beton imitacja

Imitacja betonu

Posted by

Pomalowane ściany nie muszą być nudne, imitacja betonu sprawi, że poczujesz, jak Twoje pomieszczenie zmienia się w nowoczesną przestrzeń. Imitacja betonu stała się bardzo popularna, ponieważ jest minimalistyczna, a przy tym z odpowiednimi dodatkami wygląda zjawiskowo.

Jak nadać ścianie efekt imitacja betonu?imitacja betonu

Imitacja betonu na ścianie jest możliwa do uzyskania przez płyty architektoniczne, które są wykonane z betonu lub przy zastosowaniu farb strukturalnych na ścianie. Dekoracyjne płyty betonowe są dostępne w kilkunastu wariantach np. z marmurem, o gładkiej strukturze czy ze wzorami np. rombu, fal lub kół. Architektoniczny beton doskonale sprawdzi się we wnętrzach, gdzie jest wysoka wilgotność, czyli w łazience czy kuchni.

Do uzyskania efektu imitacja betonu na ścianie, używa się również tynku mineralnego lub betonu woskowanego. Tynk mineralny jest najczęściej używany do wykonania tego typu dekoracji na ścianie, ponieważ materiał ten można użyć na prawie każdej powierzchni, a efekt końcowy idealnie odzwierciedla strukturę betonu. Po nałożeniu betonu woskowanego uzyskamy zbliżony efekt do betonu dekoracyjnego, lecz nałożenie go jest znacznie bardziej problematyczne, niż w przypadku tynku mineralnego. Zdecydowanie lepiej jest wynająć specjalistę do wykonania imitacja betonu za pomocą betonu woskowanego, aby uzyskać wymarzony efekt.

Jakie zalety ma imitacja betonu na ścianie?

Imitacja betonu prezentuje się pięknie i nadaje nowoczesny oraz minimalistyczny akcent pomieszczeniu. Tak naprawdę nieważne jaka technika jest wykorzystana do uzyskania betonu na ścianie, efekt zawsze będzie niezwykły.

Dowiedz się więcej: https://fguardi.com.pl/masa_o_efekcie_betonu,pid-155