Imponujący krzew na rzecz Twojego ogródka

Posted by

Myślimy często, jakie rośliny owocowe zasadzić w własnym ogródku. Odpowiednio staje się, żeby były one nie zbytnio oporne, dające gwarancję sutych rezultatów przy niezbyt wysokim udziale produkcji.
Pewną z roślin, która dopełnia te reguły, istnieje jagoda kamczacka.

Jagoda kamczacka sadzonki

Jej określenie to suchodrzew nadający się do jedzenia. Występuje ona w dwóch mutacjach botanicznych: suchodrzew siny dodatkowo suchodrzew kamczacki. O ile pierwotna z odmian zdoła uzyskć wielkość do 2 metrów dodatkowo jej plony są słodko – kwaśne, o tyle pozostała bywa niewiele niższa – jej krzaki dorastają do 1,5 metra wysokości, produkty mogą być słodsze i również dłużej utrzymują się na gałęziach.
Jeżeli jagoda kamczacka sadzonki zagości na naszym ogrodzie lub w ogrodzie, to może być ona pierwszym krzewem, który sypnie plony (wielokrotnie również jeszcze przed pierwszymi truskawkami). Wynika to ze zjawiska, iż istota zielona ta nadzwyczaj wcześnie wprowadza wegetację, a pierwsze pąki kwiatowe pojawiają się już nawet na początku marca.

Jagoda kamczacka sadzonki ma kremowożółte, woniejące, miododajne kwiaty. Powinno się posadzić tuż przy sobie dwie postacie kwitnących plus minus jednocześnie, gdyż istnieje to istota zielona obcopylna. Oznacza to, że do porządnego zapylenia, a w rezultacie, płodzenia, wymaga sąsiedztwa.
Krzaki jagody kamczackiej najrozsądniej siać na miejscu nasłonecznionym. Ich plusem jest ogromna odporność na zimno – również do – 35 stopni C. Niestraszne jej będą także marcowe przymrozki, także wówczas, jak pojawią się już pąki, bo mogą być one odporne na temperaturę do – 5 stopni C.
Owoce jagody kamczackiej są niezwykle dorodne, co istnieje dodatkowym powodem, dla jakiego powinno się posiadać tę roślinę wśród swych upraw. Mają one lekko przedłużony zarys, fioletowogranatowy odcień, są pokryte lekkim, woskowym nalotem i bardzo smaczne. Krzaki rodzą nuże w drugim roku od ich posiania, a trzeba je obsiać jesienią bądź wiosną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *