Interesujące szczegóły na temat skutków prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.

Posted by

Zgodnie z polskim prawem wyróżnia się dwa stany powiązane ze spożywaniem napojów alkoholowych: po wypiciu alkoholu- do pół promila alkoholu w krwioobiegu a także stan nietrzeźwości- ponad 0,5 promila alkoholu w krwioobiegu. W pierwszym wypadku prowadząc samochód dopuszczamy się wykroczenia natomiast w drugim jest już mowa o popełnieniu przez konkretną osobę przestępstwa. Jednak za oba te zawinienia kara za lekkomyślność i bezmyślność jest niezwykle wysoka, zwykle kończy się na odebraniu prawa jazdy, niezwykle dużym mandacie a także na odebraniu wolności.

Należy nie zapominać o tym, że spożywając alkohol kilka a nawet kilkanaście godzin przedtem wcale nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że w naszym organiźmie nie ma wciąż minimalnej stężenia alkoholu. Jest to albowiem zależne od niezwykle wielu elementów m.in. od naszego wieku, płci, tego ile ważymy, wzrostu a także od typu spożywanego przez nas alkoholu. Alkomaty Warszawa czyli łatwe w obsłudze sprzęty, które każdy nie tylko i wyłącznie kierowca powinien posiadać w domu. Doskonale sprawdzą się do określenia naszego stanu oraz podjęcia decyzji o prowadzeniu czy też nie prowadzeniu w danym dniu samochodu. Alkomaty profesjonalne to natomiast bardziej rozwinięte technologicznie sprzęty służące do niezwykle precyzyjnego sprawdzenia stężenia alkoholu we krwi. Są wykorzystywane jak na przykład w pracy policji, a także w spółkach budowlanych i usługowych. Dostarczają one pełne przekonanie o wyniku, a także z ich wykorzystaniem da się niezwykle prędko zrealizować nawet kilkadziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa


Ceny alkomatów są różnorodne. Składa się na to kilka podstawowych kwestii takich jak na przykład: producent, materiał, z którego sprzęt jest skonstruowany, wytrzymałość oraz pojemność baterii, a także rozmiar alkomatu. Ten osobisty możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych z kolei w przypadku specjalistycznych alkomatów ceny zaczynają się od blisko 250 złotych. Jest to jednak niezwykle praktyczne narzędzie, które zdoła uniemożliwić nam spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym lub w pracy np. na dużych wysokościach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *