Kilka nowinek na temat ramienia c.

Posted by

Ruchome ramię C to sprzęt do ilustrowania leczniczego bazującego na technologii rentgenowskiej, który jest w stanie być stosowany w wielu dziedzinach. Od wejścia pierwotnego ramienia C w 1955 roku, technika ta prędko się rozwinęła. Współczesne układy naświetlania obrotowego są istotną cząstką życia powszedniego w szpitalach a dodatkowo w klinikach, w zakresach tego rodzaju jak np.: chirurgia, ortopedia, traumatologia, chirurgia urazowa jak również kardiologia. Można użyć ramię C do obrazowania śródoperacyjnego, które daje najwyższą rozdzielczość obrazów rentgenowskich w okresie rzeczywistym. Gwarantują one medykowi kontrolowanie procesów w którymkolwiek etapie zabiegu jak również zapewniają sposobność wprowadzenia błyskawicznych modyfikacji w trakcie.
Ostatecznie wyniki uzdrawiania są większe, a pacjenci szybciej wracają do zdrowia.
Szpitale zyskują oszczędności na skutek mniejszej liczby przeprowadzanych zabiegów.

ramię CGenerator wysyła promieniowanie rentgenowskie, jakie penetruje ciało leczonego. Wzmacniacz obrazu lub detektor zamienia promienie rentgenowskie na obraz poglądowy, który jest prezentowany na ekranie ramienia C.

Doktor może rozpoznać oraz sprawdzić anatomiczne detale obrazu, takie jak na przykład: krew, naczynka, kości czy kamienie nerkowe. Zależnie od intensywności emitowania obraz jest podświetlony z większym czy słabszym natężeniem na ekranie sprzętu.

ramię C

Jakim sposobem pracuje ruchome ramię C ?

Ramię C włącza generator (źródło emitowania rentgenowskiego) jak również wzmacniacz obrazu czy też płaski panel – detektor. Element ruchomy o formie litery C umożliwia przesuwanie w pozycji pionowej i horyzontalnej oraz ruch obrotowy, za sprawą czego obrazy rentgenowskie operowanego zdołają być przeprowadzane niemal pod dowolnym kątem.

Współczesna technologia płaskiego panelu tworzy cyfrowy rozwój technologii obrazu. Fale rentgenowskie są konwertowane bezpośrednio na obróbkę cyfrową i w związku z tym dostraja postać obrazu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *