Kilka wiadomości dotyczących paska skórzanego męskiego.

Posted by

Dobranie paska podtrzymującego spodnie nie jest de facto łatwą sprawą – czy musi on pasować do stylizacji gustownych (z garniturem na czele), czy może do ubioru powszedniego? Czy winien to być pasek ze skóry, lub zamszowy? Czym sterować się przy wybieraniu jego numeru? Na te jak również pozostałe kwestie trzeba sobie odrzec jeszcze przed wizytą w butiku.

O ile poszukujemy jakiegoś bardziej gustownego, warto zainwestować w typ skórzany w kolorze obuwia (czyli w większości wypadków barwy czarnej). Tego rodzaju pasek nie może być też przekraczać szerokości trzech pierwszych palców u dłoni (zaczynając od wskazującego). Jeśli natomiast chodzi o pasek bardziej uniwersalny, nie ma obowiązku to być ze skóry, wszak może być także, na przykład z materiału.

Przeciętny pasek skórzany męski ma odrębne rozmiary niż taki dla pań. W trakcie jak XL męskie będzie wynosiło od stu do stu dwudziestu cm, XL dla pań będzie wynosić od 90 do 100 cm. O ile korzystamy więc z sieci internetowej, trzeba sprawdzić swoje wymiary a dodatkowo uważnie analizować tabelki z wymiarami.


Kolejnym ważnym elementem jest klamra paska. Są warianty ze szczególnym zaciskiem (popularne przede wszystkim wśród młodych), istnieją typy tradycyjne – znów całość zależy od tego, czy ma być to pasek do przyodziewku wykwintnego, czy w wyższym stopniu powszedniego.

Czego się wystrzegać? Szczególnie nazbyt wyrazistych kolorów – producenci od takich nie stronią, racja, natomiast zbytnia kolorystyka nie do końca koresponduje do męskich kreacji. Dodatkowo – unikajmy pasków, jakie będą zapinać się na ostatnie oczko, bowiem wtedy będą zwisać a także będzie to wyglądać faktycznie nieestetycznie. Po trzecie wreszcie – żaden pasek skórzany męski (tymczasem i damski) nie jest wielozadaniowy. Lepiej więc posiadać dwa typy – jeden w wyższym stopniu gustowny, inny do ubiorów powszednich.

Gdzie kupić? W Internecie, w jakim nie jest się w stanie mierzyć? Bądź być może w sklepach stacjonarnych? Co chwila więcej ludzi wybiera sposób pierwszy, dlatego że zawodowe sklepy zawierają wtrącone już tabele z numerami, dzięki czemu niemożliwość przymierzenia paska nie jest żadnym kłopotem. W zastępstwie dostajemy natomiast luksus nabycia oraz opcję jego zrealizowania o wybranej porze dnia oraz nocy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *