Które rzeczy badacze znajdą kiedyś?

Posted by

Trzydzieści po siódmej rankiem, jak co środę ruszam do roboty. Idę pod blok, wchodzę do mojego dziewiętnastoletniego, szarawego, długo niemytego Opla, włączam silnik za trzecim razem, wyjeżdżam z parkingu na uliczkę a tam niespodzianka. Otóż w czasie pewnych badań wykryto na mym osiedlu pocisk z drugiej wojny światowej.
Ta prosta historyjka, która sprowokowała moją personę do zmienienia standardowej drogi do roboty przekonała mnie do pewnej zadumy na temat historii.

Badania z zakresu archeologii prowadzone są na caluteńkim globie od wielu lat. Ciągle badacze jakąś rzecz odkrywają. Jaskinia z malowidłami z neolitu w południowej części Francji. Miasteczko z dziesiątego wieku przed czasami Jezusa w Turcji. Amunicja koło mojego bloku. Po co to zapisuję? Bo dzisiaj człowiek skłania się do wiedzenia wielu rzeczy. Przecież człowiek pochodzi od małp, małpa wyewoluowała z ameby. Wszechświat narodził się z Przeogromnego Wybuchu. Kiedyś żyjący byli niepoważni i żmudnie tyrali orząc działkę, my to niegłupie istoty zatem przemieszczamy się w ładnych bluzkach do korpo uzupełniać tabelki w exelu.
Postaram się teraz wcielić się w człowieka z następnego wieku, kto będzie robił badania powierzchniowe szukając obiektów dziennego użytku z naszych czasów.

badania powierzchniowe


Uznajmy, że nasze czasy to zakres od I bitwy światowej do chwili obecnej. Jakie rzeczy takowy typ przyszłości odnajdzie? Po pierwsze odnajdzie martwych ludzi, zwłoki herosów dwóch przemożnych bitw zliczane w milionach. Poza tym odnajdzie wszystko co budowlańcy odnaleźli pod moim blokiem, broń.

Po obydwóch walkach zjawia się etap tzw. prosperity, czyli przyjemnego życia ponad normą (na pewno w szeroko pojętej kulturze zachodu). Wynikiem takiej rzeczy jest ogromna liczba towarów, którymi się otaczamy. Może się zdawać, że to caluteńka liczba ciekawych towarów dla odkrywcy przyszłości.

Moim zdaniem to są śmieci. Mnogie przedmioty wywalane po paru latach. Ich wielość zmusza nas do umieszczania ich w dużych wysypiskach, jakie o ile że nic się nie odmieni powiększą się. Niesamowicie trudno będzie pewnemu osobnikowi dwudziestego drugiego wieku znaleźć cokolwiek unikatowego co zdefiniuje naszą epokę w odmienny sposób niż okres wojny oraz śmiecia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *