bim modelowanie

Modelowanie BIM

Posted by

Modelowanie BIM zyskało w ostatnich latach ogromną popularność. Architekci już dawno skończyli z projektami tylko i wyłącznie na papierze i zaczęli włączać do swojej pracy także cyfrowe plany. Od kilku lat również to uważa się za przestarzałe. Rysunki 2D przestały wystarczać inwestorom.

Najnowszy trend w projektowaniu

Dzięki swojej prostocie użytkowania modelowanie bim jest przyszłością każdej nowej inwestycji. Dzięki gromadzeniu wszystkich informacji w bibliotekach bim szybki dostęp do nich mają wszyscy uprawnieni pracownicy. Tworzy to środowisko pracy, w którym wszyscy działają we wspólnym celu, stając się częścią dużego projektu. Wykrywanie błędów staje się łatwiejsze. Ewentualne zmiany nie są problemem. Wszyscy mogą sprawnie nadzorować postęp tworzenia obiektu, znajdując się nawet w innych miejscach.

Wizualizacja

Papierowe projekty odeszły do lamusa także ze względów wizualnych. Łatwiej jest patrzeć na gotowy projekt, widzieć przyszłe efekty i zaplanować je co do centymetra niż spoglądać na projekt, który może okazać się niespodzianką. Dając wkład pieniężny, inwestorzy muszą mieć pewność, w co inwestują, a projektantom łatwiej wytłumaczyć swój koncept pracując z modelowanie BIM.

modelowanie bim

Dlaczego modelowanie BIM zamiast projektu 2D?

Projekty 2D są jedynie wizualizacją, natomiast modelowanie BIM daje o wiele więcej możliwości. Dzięki niemu można zyskać dostęp do danych szczegółowych związanych z życiem budynku, takich jak np. zużycie energii i koszty eksploatacji. Dodatkowo modelowanie BIM można łatwo pobrać i otworzyć na swoim oprogramowaniu.

Dowiedz się więcej na https://bimup.pl/!