Obecne stroje komunijne

Posted by

Wiosna nadchodzi dużymi krokami, stopniowo jest jeszcze goręcej zatem chętnie wkładamy cieńsze ciuchy. To doskonale, że jeszcze większą uwagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób wyglądamy. Każda osoba pragnie mieć swój własny styl. By kompletnie spoglądać na społeczeństwo trzeba pojechać tam, w jakim odnajdziemy przekrój różnych grup. Dopisują temu na przykład msze święte w niedziele a także przeróżne uroczystości – moda na uroczystości ślubne, moda pogrzebowa, będzie coś także coś dla najmłodszych – chrzty a także komunię. W związku z nawiązaniem do pory wiosennej idealne będzie wzięcie pod lupę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w okresie listopada startują przymiarki do kostiumów. Trudne decyzje rodzicieli – czy musimy przyodziać każdą osobę tak samo? Co ze współczesną odrębnością? W jaki sposób zaprezentować siebie? (a może – „jak dać wyraz temu co się w największym stopniu podoba mojej mamusi”). Wcześniejsze czasy były prostsze. W dużej mierze nie był dostępny wybór zatem młode osoby otrzymywały bielutkie alby, chłopcy krótsze łącznie ze spodniami, dziewczynki miały szansę w najlepszym wypadku odróżnić się wiankiem z prawdziwych kwiatów a nie perełek z plastiku.

Okres maja a także czerwca to już zarodki pierwszych wysokich temperatur, jednak też pierwszych załamań pogody. Przy chłodniejszych dniach skórę ratowało bolerko, w takim przypadku szyte właśnie na taką okazję bolerko komunijne. Z futra, atłasowe, z delikatnej bawełny, lub o wiele tańsze lecz ze zwyczajnego poliestru. Bielutkie. Wyłącznie na ramiona albo na długie rękawki. Tym była szansa się odróżnić!
Została również kwestia biedniejszych rodzin – z pewnej strony młoda dama otrzymuje przeważnie po dojrzalszej siostrze bolerko komunijne – bez znaczenia, iż wyszło z mody 20 lat temu. Z drugiej, przy identycznych ubraniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Odrębność powinniśmy pozostawić w domu – w kościele musimy się modlić. Bóg nie patrzy na bolerko komunijne czy inne odzienia, ani jednakowo w jaki sposób ktoś jest uczesany. Ważna jest dusza oraz uczynki. To ma być świętość.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *