Paleta używana

Paleta używana

Posted by

Czym charakteryzuje się paleta?

Z definicji paleta używana jest płaska, najczęściej o drewnianej konstrukcji, służąca do transportu różnych towarów. Palety swoje zastosowanie znalazły jako sztywne podłoże, na którym układa drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Zaprojektowane są tak, aby można było łatwo podnosić je za pomocą różnorakich sprzętów np. wózków widłowych.

Samochody transportowe oraz pomieszczenia w większych magazynach dostosowane są w większości do umieszczania w nich określonych typów palet. Najbardziej rozpowszechniona w Europie jest paleta używana.

 

Paleta używana

 

Historia palety

Paleta używana została stworzona po raz pierwszy w XX wieku przez szwedzki koncern, jako uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Dodatkowo stosuje się czasami specjalne nadstawki, drewniane, szczelne obudowy, osłaniające z boków i z góry towar ułożony na palecie. Spotyka się również palety, wykonane z tworzyw sztucznych lub aluminium, które posiadają sztywny spód z klapą zamykającą od góry. Istnieją również wersje izotermiczne, zapewniające utrzymanie określonej temperatury w środku paleta używana.

Paleta używana — gdzie kupić?

Firmy handlujące paletami często w swoich sklepach oferują zakup paleta używana. Często takowe są w bardzo dobrym stanie. Paletami handlują też często składy budowlane. Najkorzystniej będzie pozyskać palety wprost z budowy. Kiedy chcemy zaoszczędzić, możemy, wybrać się na pobliską budowę i zapytać o odstąpienie paru sztuk palet. Nie mamy jednak wtedy wpływu na ich jakość.

 

Więcej na https://lukpal.pl/ !