Pilates – kilka istotnych informacji

Posted by

Sport to zdrowie, więc czas zacząć od pilatesu. To system ćwiczeń, dzięki którym można poczuć się lepiej. Celem pilatesu jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała, ale także zadbanie o sferę psychiczną, czyli postrzeganie siebie i swojej osoby w codzienności. Pilates łączy w sobie elementy baletu, jogi i treningu siłowego. Warto wiedzieć jak funkcjonuje nasze ciało, a także jak można poprawić swoją kondycję i sprawność. Pilates w szczególności przyczynia się do lepszej pracy mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania, ćwiczenia odciążają kręgosłup, człowiek dąży do poprawy postawy, rozciąga swoje mięśnie, co powoduje obniżenie poziomu stresu. Za pomocą treningu można ukształtować płaski brzuch, elastyczność, zgrabność, a co najważniejsze stabilność emocjonalną. Człowiek ćwicząc także relaksuje się i uwalnia od stresu swoją świadomość.
	pilates rybnik

Pilates pomaga w codziennej rehabilitacji i ma za zadanie zapobiegać urazom. Ćwiczenia dają dużą możliwość stabilizacji stawów i zadbanie o zdrowie kręgosłupa. Pilates zalecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Niezależnie od kondycji, osoby z indywidualnymi przeciwwskazaniami, mogą zacząć od prostszych zadań, nie patrząc na postępy innych tylko swoje. Nie można porównywać się do innych i z innymi rywalizować, gdyż stan każdego człowieka jest inny. Liczy się chęć do ćwiczeń, wewnętrzny zapał i wiara, że można zmienić siebie i swoje ciało.

Ćwiczenia wykonywane w mniejszej ilości a solidnie wystarczą, aby złapać naturalny rytm i swobodę w powielaniu ruchów. Ważne jest połączenie zdrowego, silnego ciała ze zdrowym umysłem. Pilates to właśnie połączenie pracy naszego ciała i umysłu. Poprzez treningi można uzyskać zgrabne i silne ciało, jak również satysfakcję, dobre samopoczucie i pogodę ducha. Trenować i ćwiczyć pilates mogą ludzie, które uprawiają sport zawodowo, ale i takie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia lub wymaga to od niego stanowisko jakie zajmują. Pilates rybnik jest w stanie pokazać Ci jak dbać o siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *