Polacy wciąż sprowadzają auta z zagranicy

Posted by

W niedawnych miesiącach niemało rozprawia się odnośnie akcyzy. Krajowi posłańcy tworzyli nową ustawę, jaka miała poprowadzić do polepszenia kondycji rynku samochodów, lecz jak zwykle umieli całość zepsuć. Na szczęście norma nie jest wdrożona więc wszyscy mamy szansę póki co być spokojni.
Określony czas temu wiele się również rozmawiało odnośnie zwrotu akcyzy za zakupione wozy, które były ściągane z zagranicy. Zwrot akcyzy winien był obowiązywać już od jakiegoś czasu, ale ostatecznie też tego typu rozwiązanie się nie zdołało przyjąć.

zwrot akcyzy

Kierowcy a także posiadacze aut, którzy zwieźli swe samochody z zagranicy zdołali na tym najwięcej zyskać. Na nieszczęście nie powiodło się znowu.
Warto wiedzieć o tym, iż Polska jako tylko jedno państwo Unii Europejskiej wprowadziło zapłatę którą jest akcyza za przywieziony z zagranicy wóz. Płacimy za coś co w rzeczy samej w każdym innym miejscu jest darmowe. Wartałoby finalnie coś w tej kwestii podziałać.
Pod koniec zeszłego roku miały miejsce liczne protesty związane również rzeczywiście z najnowszą regułą dotyczącą akcyzy na samochody zwożone z zagranicy. Plan przewidywał, że zapłata będzie rosła łącznie z wiekiem auta, który został do Polski sprowadzony. Wzrastać miała też wraz z pojemnością pojazdu. Zgodnie z obliczeniami dało się wnioskować, iż za atrakcyjne u nas auta z silnikami o pojemności więcej niż 3 litry, akcyza mogła sięgnąć nawet kilka, a nierzadko kilkanaście tysięcy złotych.

zwrot akcyzy

Błyskawicznie zamknęłoby to rynek samochodów zwożonych z zagranicy.
Cel był tego typu, by Polacy nabywali pojazdy nowsze, a nie już wykorzystywane. Blokada zagranicznego rynku nie zaprowadzi mimo to do momentu, iż poczniemy na masową skalę kupować nowe samochody. Prawda jest taka, że do tego konieczny jest przyrost wynagrodzeń, które jest możliwość w tym kraju pozyskać za wykonaną pracę. Dopiero wtedy Polacy poczną pozyskiwać nowe auta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *