Półkotapczan

Posted by

Czym jest półkotapczan?


Półkotapczan jest meblem rozpowszechnionym w Polsce głównie w latach 70 XX wieku. Swoją budową przypomina meblościankę. Jednakże nie jest on podzielony na segmenty, jak standardowa szafka oraz jest od niej o połowę lżejszy i niższy. 

W dolnej części półkotapczan zawiera leżankę, którą chowa się w specjalnej skrzyni. Na górze zaś znajdują się szafki, gabloty oraz różnej wielkości półki. Czasami półkotapczan był dodatkowo zaopatrzony w rozkładaną półkę, którą można było zobaczyć zazwyczaj dopiero po złożeniu tapczana. Ze względu na wielofunkcyjność, półkotapczan znalazł zastosowanie w wystroju wnętrzarskim szczególnie w mieszkaniach o małym metrażu. 

półkotapczan

Jak działa półkotapczan?

Łóżko zostało, skonstruowane tak, aby jego użytkowanie należało do łatwych, przyjemnych oraz bezpiecznych dla innych mieszkańców lokalu. Złożony wygląda identycznie jak biurko bądź elegancka, prosta szafka, którą możemy ozdobić jakimś gadżetem bądź wazonem z kwiatami. W dzisiejszych czasach wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na froncie, aby półkotapczan się otworzył. Następnie wystarczy lekko je pociągnąć, żeby łóżko samoistnie zaczęło opadać i zmieniło się w komfortowe miejsce do spania. Aby, złożyć łóżko wystarczy jedynie unieść jego całość, w ścianę. 

Takiego rodzaju posłanie sprawdzi się w taki pomieszczeniach, jak:
– mały pokój,
– kawalerka,
– biuro,
– pokój gościnny,
– pokój, który łączy funkcje sypialni i salonu.

Więcej informacji na https://transforms.pl/produkt/polkotapczan-z-sofa-lozko-w-szafie-z-sofa/!