Praca na recepcji – nieco słów o zawodzie.

Posted by

Fach recepcjonisty potrzebuje znacznej ogłady, przyjazności, spokoju i wytrwałości. Goście w hotelach są bowiem niezwykle wymagającymi, zaś czasem nader dotkliwymi interesantami.

Okazuje się więc, że praca recepcjonisty jest wielokrotnie denerwująca i nie każda osoba poradzi sobie na takim stanowisku. W związku z tym tak znacząca jest zdolność kojenia kłótni i prostota nawiązywania kontaktów.
Na pewno konieczna jest podzielność uwagi, obrotność i samodzielność. Do zadań recepcjonisty na przykład w hotelu należy zwłaszcza troszczenie się o wygodę gości. Przyjmuje każde zapotrzebowania konsumenta, czy to na budzenie, lub na porę śniadaniową, wynajem pojazdu plus wiele innych. Uzupełnia również niezbędne produkty w pokojach, takie jak ręczniki, mydło itp. Odbiera również i przekazuje dane zostawione dla gości hotelu.

recepcje warszawa


Recepcjonista musi być przyszykowany na możliwe skargi rozgniewanych konsumentów i niezbędność likwidowania mnóstwa istniejących kłopotów występujących w ośrodku.
Wśród innych mnogich zadań recepcjonisty jest przyjmowanie zgłoszeń rezerwacji na pokoje, udzielanie wszelkich wiadomości dotyczących najmu, cen oraz warunków zameldowania. Zaś po przyjściu gości frapuje się on całą stroną administracyjną powiązaną z zakwaterowaniem, wystawieniem rachunku, wydaniem kluczy.
Osoby zainteresowane pracą na stanowisku recepcjonisty w Warszawie zdołają znaleźć w necie pod hasłem „ Recepcje Warszawa„.

Jest tam masa interesujących ofert. Wymagania nie są właściwie wygórowane, zjawia się wśród nich komunikatywność, dyspozycyjność, znajomość obsługi komputera oraz niekaralność. Zarówno typowe obowiązki nie powinny odstraszać. Oczywiście mile widziana jest znajomość języka angielskiego, lecz to pewnie nikogo nie dziwuje. No i jeszcze doświadczenie w profesji na pokrewnym stanowisku – wskazane jest je mieć. Właściwe zdolności i możliwość rozwoju zawodowego to solidne strony profesji w tym zawodzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *