Proszki do pralni

Posted by

Proszki do pralni są różne i ciężko jest wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Warto więc prowadząc pralnię zaopatrzyć się w różne środki, które będą radziły sobie z innego rodzaju zabrudzeniami. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, które z nich warto wybierać.

Rozpuszczalnik bezhalogenowy

Rozpuszczalniki bezhalogenowe to rodzaj proszki do pralni, który idealnie sprawdzi się w starciu z plamami na bazie oleju i wody. Jest bezpieczny nawet dla najdelikatniejszych materiałów. Nadaje się również do każdego rodzaju pralki. Jest stabilny chemicznie i nierozpuszczalny w wodzie, a dzięki temu neutralny dla środowiska naturalnego.

Detergenty do prania

Uzupełniacz do rozpuszczalnika

Często proszki do pralni, które są uzupełnieniem rozpuszczalnika, zawierają substancje rakotwórcze. Warto więc wybrać środek, który nie będzie uważany za niebezpieczny i nie będzie zawierał w sobie węglowodorów. Należy także wybierać środki, które będą łatwo ulegały destylacji.

Odplamiacze

W swojej pralni warto posiadać przynajmniej trzy proszki do pralni odplamiające. Pierwszy z nich powinien być przeznaczony do odplamiania substancji takich jak farby, lakiery, szminki, długopisy i kleje. Drugi natomiast musi być przeznaczony do plam z krwi, białek, sosów, moczu, potu, piwa, śmietany, lodów, czekolady, kakao i zabrudzeń pigmentacyjnych. Trzeci powinien radzić sobie z zabrudzeniami spowodowanymi likierem, kawą, herbatą, winem i tytoniem.

Z powyższym zestawem żadna plama nie będzie problemem, a pranie stanie się przyjemnością.

Dowiedz  się więcej na https://crmc.pl/produkty/srodki/!