Psycholog, codzienny lekarz przyszłości

Posted by

Wielu ludzi na całym świecie zmaga się dziś z różnorakimi chorobami psychicznymi.

Zaburzenia są dziś bardzo popularne, wśród każdej grupy, pod każdą szerokością geograficzną. Ten stan jest wynikiem kilku powodów. Po pierwsze współczesny człowiek dziś jest wystawiony na szaloną liczbę bodźców, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Mózg człowieka nie jest dostosowany do odbierania tylu informacji i staje się przeciążony. Wydaje się być naturalnym, że rezonuje to na chorobę, która może być ciężka do wyleczenia. Charakter świata, w którym żyjemy zmienił się diametralnie.

Człowiek dziś jest poddawany niewyobrażalnej presji społecznej, którą powodują social media. Każdy wie gdzie sąsiad był na wakacjach, co jadł dziś na obiad, jakie nowe buty sobie kupił. Dzielenie się życiem w szerokiej przestrzeni publicznej powoduje, poczucie bycia gorszym jeśli nie mamy takich zasobów jak nasi rówieśnicy czy środowisko. Następną sprawą jest całe to dążenie do ideału.

Każdy ma możliwość w dzisiejszym świecie zaobserwować wśród popularnych aktorów, prezenterów idealny wygląd. Piosenkarze, artyści estradowi też poddają się różnym zabiegom by dobrze wyglądać. Sprawia to, że nie ma miejsca na naturalność i jeżeli ktoś nie wpisuje się w kanon, może czuć się wykluczony. Jest to łatwa droga do rozwinięcia się zespołu objawów narcystycznych. Na szczęście coraz bardziej ludzie ufają pomocy psychologicznej. Sięgają po nią z łatwiej niż kiedyś. Normalnym zaczyna być korzystanie z pomocy w celu poprawy lub podtrzymania zdrowia psychicznego.

Gabinet psychoterapii to odpowiednie miejsce, aby problemami się zajmować rozmawiać o nich i znajdować rozwiązania. Psycholodzy niesłusznie mają łatkę czytających w myślach geniuszy, którzy widzą każdą najmniejszą zmianę w zachowaniu. Taka typu pomoc ma być przyjazna dla pacjenta, a nie oceniająca czy wydająca sądy. Każdy z psychologów pomimo wykształcenia i znajomości pewnych mechanizmów, potrzebuje bliżej zapoznać się z problemem, aby go odpowiednio i rzetelnie sklasyfikować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *