Rabują katalizatory i wyprzedają na skupie

Posted by
Policja przestrzega oraz alarmuje do zamieszkałych województwa dolnośląskiego i opolskiego, iż niedawno wzmożone są grabieże katalizatorów, które to następnie rabusie dostarczają na skup katalizatorów, gdzie zostają sprzedane.

skup katalizatorów cennik

Skup katalizatorów

Ze zgromadzonych w całym kraju informacji płynie wniosek, że do grabieży dochodzi z reguły w godzinach wieczorowo-nocnych. Wykonawcami są z reguły młode osoby mające do 25 lat, podejmują się wykroczenia przeważnie pod działaniem substancji odurzających. Rabują auta, stojące na niezabezpieczonych miejscach postojowych, pod blokami, niewyposażonymi w monitoring wizyjny. Jak chodzi o pojazdy są to w sporej większości wozy typu VAN, posiadające na zaopatrzeniu katalizator.
Sprawcy wybierają te samochody z uwagi na łatwy dostęp do tego typu urządzenia. Wyposażeni są w specjalne noże, którymi odcinają rury z każdej strony katalizatora oraz już za moment oddalają się z miejsca przestępstwa. To zabiera praktycznie parę sekund. Z takiego powodu Komendant Policji zalecił przypatrzeć się szczegółowo temu zdarzeniu a szczególnie zainteresować się osobami, które wiodą skup katalizatorów. Oczywiście będziemy respektować ludzi wiodących swój biznes jak należy lecz nie będzie pozwolenia na złodziejstwo i nabywanie samochodowych części pod tak zwaną ladą, oświadczył rzecznik Policji w czasie jednej z ostatnich konferencji.

skup katalizatorów

Tomkat

Jak ustalił nasz dziennik skup katalizatorów odbywa się w zasadzie w niejednym dużym mieście. Podczas rozmowy z ich właścicielami skonstatowaliśmy, że są oni zadowoleni z wdrożonych przez policjantów akcji, gdyż będzie to celowało w działalności, jakie niezgodnie z prawem nadzorują skup katalizatorów. Niejeden przedsiębiorca, nim podejmie się zakupienia części samochodowej powinien starać się określić z jakiego miejsca ona została pozyskana.
Dające do myślenia zdoła okazać się tego typu zjawisko, jeżeli do skupu przybywa młody człowiek z wieloma katalizatorami oraz pragnie je błyskawicznie a także taniutko zbyć. Lecz takie mamy prawo, wolny rynek. Każdy potrzebuje zgromadzić pieniądze, posiadając nadzieję, iż całokształt się uda. Wiodąc skup katalizatorów winniśmy nade wszystko skierować uwagę na ich pochodzenie – podkreśla rzecznik.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *