hantelki

Rehabilitant Kraków

Posted by

Rehabilitacja oznacza przywracanie sprawności. Jest to działanie o charakterze kompleksowym, które przywraca osobom niepełnosprawnym pełną albo maksymalną do osiągnięcia sprawność. Swoim zasięgiem obejmuje zaburzenia zarówno fizyczne jak i psychiczne. Często jest wykorzystywana podczas współczesnego leczenia. Specjalistą, który przeprowadza proces rehabilitacji jest oczywiście rehabilitant Kraków

Czynności przeprowadzane podczas rehabilitacji

Czas trwania rehabilitacji oraz wykorzystywane metody są ściśle zależne od stanu pacjenta, a także rodzaju utraty sprawności. Rehabilitant Kraków swoje działania może prowadzić w warunkach szpitalnych, ambulatoryjnych oraz w ośrodku dziennym czy też w warunkach uzdrowiskowych. Jednym z elementów rehabilitacji stanowi fizjoterapia, w której można wyróżnić kinezyterapię, czyli leczenie poprzez użycie ruchu czy masaży. Rehabilitant Kraków może wykorzystywać różne techniki i metody leczenia. Można zaliczyć do nich termoterapię, światłolecznictwo, magnetoterapię i magnetostymulację, a także leczenie dźwiękiem i elektroterapię. 

rehabilitant kraków

Rehabilitant Kraków – kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Rehabilitant Kraków może być potrzebny wówczas, gdy doszło do przypadku utraty sprawności w wyniku wad wrodzonych, przebytych chorób czy urazów. Na rehabilitację można zostać skierowanym przez prowadzącego lekarza. Proces rehabilitacji jest bardzo ważny, ponieważ umożliwia przywrócenie do sprawności wraz z możliwością powrotu do życia społecznego i zawodowego.

W celu zdobycia więcej informacji, wejdź na https://medichouse.com.pl/