Składane łóżko

Posted by

Zastanawiasz się, co wybrać — łóżko czy kanapę? A co gdyby połączyć jedno z drugim? Na takie dylematy istnieje już rozwiązanie, jakim jest właśnie składane łóżko. To miejsce przeznaczone zarówno do spokojnego snu, jak i relaksu przy kawie ze znajomymi lub w gronie rodziny. Tego typu mebel świetnie sprawdzi się na każdą okazję, a dodatkowo zachwyci swoim niepowtarzalnym designem. W ciągu dnia pełni rolę sofy natomiast w nocy to doskonałe miejsce do błogiego odpoczynku. 

Słów kilka o funkcjonalności składanego łóżka

Nie da się zaprzeczyć, że nie tylko wygląd ma znaczenie, tak jest i w przypadku składane łóżko, które urzeka w swojej prostocie i pomysłowości na pierwszy rzut oka. Warto jednak pochylić się także nad kwestią użyteczności tego mebla. Wiele modeli wyposażonych zostało w pojemniki lub szuflady, do których zmieścimy pościel,  koce i zabawki naszych pociech, jak i inne przedmioty, które wymagają szybkiego schowania. Dzięki takiej opcji bardzo łatwo będzie można zapanować nad bałaganem obecnym w naszej domowej przestrzeni. Składane łóżko można w zależności od danej sytuacji w bardzo szybki i prosty sposób rozłożyć jak i złożyć, pod żadnym pozorem nie wymaga to większych nakładów siły. Tego pokroju mebel pasuje do prawie każdego pomieszczenia, niektóre z modeli mogą pomieścić od dwóch do nawet trzech osób.

Składane łóżko
Składane łóżko

Wady i zalety

Większość osób decydujących się na kupno składane łóżko, ma w zamiarze zaoszczędzenie jak największej wolnej przestrzeni. Przymierzając się w stronę zakupu takiego produktu, warto wcześniej poważnie zastanowić się, czy aby na pewno jest on idealnym rozwiązaniem właśnie dla nas. 

Do wad z pewnością można zaliczyć fakt, że składane łóżko musi znaleźć się w pomieszczeniu z dostateczną ilością przestrzeni, która umożliwi jego swobodne rozłożenie. Następną wadą jest użytkowanie dolnej części łóżka, czyli szuflad. Należy liczyć się z codziennym ich składaniem i rozkładaniem.
Do zalet składane łóżko możemy przypisać wspomnianą wcześniej oszczędność przestrzeni. Jest to idealny zamiennik popularnego łóżka piętrowego, którego zakup nie zawsze jest możliwy np. ze względu na małe dzieci. W skład takich łóżek często wchodzą dodatkowe szuflady, które posłużą nam jako skrytka np. na pościel.

Dowiedz się więcej na https://transforms.pl/