Sympatyczne koty norweskie leśne

Posted by

Koty norweskie

Koty to chyba w najwyższym stopniu popularne zwierzęta na świecie – można postawić sformułowanie, że wszyscy lubią kotki. Różnorodność ich gatunków, a w takim razie szczegółów wizerunku czy charakteru, sprawia, że każdy bez trudności da radę odnaleźć kociego kompana o pokrewnym charakterze. Istnieją bowiem gatunki mruczków dzikich, o nieopanowanej naturze i w zasadzie szukające ludzkiego towarzystwa tylko w wyjątkowych momentach.

koty norweskie

Do tego rodzaju kocurów kategoryzują się koty norweskie. Są to cudowne koty o półdługiej sierści, zaadaptowane do egzystowania w lodowatym klimacie. Nie jest im groźny śnieg, ani wicher, a mroźna aura ożywia koty norweskie do zabaw. Koty te cenią sobie samodzielność i swoje towarzystwo. Nie stronią jednak od ludzi – wręcz przeciwnie, stają się wybornymi towarzyszami swoich właścicieli, ale zatrzymują pewną rezerwę w stosunku do obcych. Cenne jest nawet to, że nie negują innych zwierzątek – przyzwoicie wytrzymują inne koty i czworonogi w swoim towarzystwie. Ichobecność przynosi człowiekowi ogrom radości. Podobno kocie towarzystwo oddziałuje pozytywnie na zmaganie się z chandrą.

koty norweskie leśne

Koty norweskie charakterystyka

Zwierzaki takie jak koty norweskie leśne posiadają istotę myśliwych – polują i to zajęcie jest dla nich szczególnie istotne. Lubią przestrzeń, swobode i łowiectwo, powinno się więc pamiętać, że to koteczki wychodzące. Nie wytrzymują za to stagnacji zamkniętych przestrzeni. Polowanie to ich ulubiona aktywność, odejmowanie jej może nie być korzystne dla dobrostanu tych zwierzaków.

Jeśli interesują nas te zwierzęta to powinno nas także zaciekawić hodowla kotów norweskich. Kiedy już okażemy zainteresowanie nabyciem kiciusia, to tam uzyskamy wszelkie ważne informacje na ten temat. Istotne jest by sprawę tę przemyśleć, a już na pewno kupno kiciusia nie powinno być wolą podjętą pod wpływem kaprysu. Przyzwoicie jest zapoznać obyczaje zwierzaka, które niedługo zamieszka pod naszym dachem i zostanie naszym kompanem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *