Szlabany drogowe

Szlabany drogowe

Posted by

Czym są szlabany drogowe?

Szlabany drogowe to urządzenia mające na celu świadome blokowanie ruchu drogowego, aby uniknąć i uniemożliwić wjechanie niepożądanych osób na wyznaczony teren, najczęściej na tory kolejowe w wyznaczonych obszarach. Stosuje się je również, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom ruchu drogowego, uniemożliwiając wjazd w niebezpiecznym momencie.

Znajdują swoje zastosowanie również na terenach prywatnych oraz parkingach płatnych. Szlabany drogowe są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnej infrastruktury pod ich montaż. Z łatwością może zarządzać nimi jedna osoba, która dzięki systemom wspomagania będzie miała pełną kontrolę, bez potrzeby używania siły do ich otwierania i zamykania.

Szlaban drogowy

Jak wygląda montaż?

Zazwyczaj montaż szlabany drogowe jest prosty i pozwala na instalację ręczną. Jedynie w przypadku montażu na niestabilnym, grząskim gruncie, lepiej wylać zamiast tego fundament. By uniknąć zamknięcia szlabany drogowe przez nieupoważnioną osobę, każdy z nich powinien być wyposażony w specjalny zamek, który uniemożliwi odblokowanie pozycji, w której szlabany drogowe się znajdują na dany moment.

Jak wybrać odpowiedni szlaban drogowy, aby spełniał swoje zadanie?

Przy wyborze szlabany drogowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim powinno dowiedzieć się, jaki typ szlabanu jest nam potrzebny. Elektromechaniczny czy elektrohydrauliczny? Jaką powinno się posiadać długość ramienia i jaka będzie częstotliwość jego otwierania.

Więcej na https://accesscontrol.pl/ !