USG Doppler Kraków

USG DOPPLER

Posted by

USG Doppler jest to nieinwazyjna metoda badania, która pozwala na wizualizację i pomiar przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Pokazuje cały układ naczyń krwionośnych: ich sprawność, a także szybkość i kierunek ich przepływu, co sprawia, że USG Doppler posiada szerokie zastosowanie w wykrywaniu i leczeniu wielu chorób.
Badanie USG Doppler ma na celu ukazanie naczyń i przepływu krwi, co pozwala na jednoznaczną ocenę funkcji żył i tętnic. USG Doppler umożliwia wykrycie zmienionych przetok naczyniowych, ustalenie przyczyn zaburzeń krążenia w kończynach dolnych i górnych oraz określenie dopływu krwi do poszczególnych narządów.

USG Doppler Kraków

Jak przebiega badanie USG Doppler?

By przeprowadzić badanie dopplerowskie niezbędne jest wykorzystanie specjalnych ultradźwięków. Ich działanie jest nieuchwytne dla ludzkiego ucha, co więcej w żaden sposób nie wpływa na tkanki. USG Doppler jest więc badaniem w pełni bezpiecznym. Podczas badania pacjent nie odczuwa żadnego bólu, przeprowadzenie USG Doppler jest więc komfortowe i nieinwazyjne.
Przesyłane przez aparat fale dźwiękowe odbijają się od krwi, by powrócić do głowicy aparatu urządzenia. Ultrasonograf rejestruje zmiany częstotliwości nadawanej fali, a zebrane informacje pozwalają określić lokalizację i strukturę żyły. Wszystkie wyniki są przekształcane na obraz, który zostaje wyświetlony na specjalnym ekranie.