Zadbaj o schludny parkiet

Posted by

Pewna i wytrzymała podłoga to istota w każdym domu. Decydując się na całościowy remont mieszkania należałoby poświęcić trochę czasu na decyzję w kwestii doboru podłogi. Nie wskazane jest przy tym brać tylko i wyłącznie pod uwagę kosztów. Równie ważna jest jest wytrzymałość nawierzchni. Poprawniej jest raz zainwestować w porządne podłogi i cieszyć się nimi przez długie lata niż co kilka sezonów niepokoić się o konieczność wymiany podłóg.

Panele lub parkiet – co wybrać?

Postanowienie końcowe o tym czy kupić parkiet czy panele nie będzie łatwa. Jedno i drugie podejście ma zarówno swoje wady jak i zalety. Za panelami są tego typu aspekty jak ich cena (aktualnie metr paneli jest możliwe nabyć już w kwocie kilkunastu złotych), prostota montażu (wolno samemu pokusić się o układanie paneli składanych na zacisk) czy bezproblemowe utrzymanie czystości (panele wystarczy umyć za pomocą wody i płynu do pielęgnacji drewna – cyklinowanie podłóg nie jest niezbędne).

cyklinowanie parkietu wrocław

Natomiast co prawda parkiet jest droższy, układanie parkietu wymaga doświadczenia do ułożenia parkietu potrzebny jest ktoś z doświadczeniem i najlepiej jest wynająć takie świadczenie w doświadczonej firmie oraz w utrzymanie czystości należy włożyć więcej pracy – cyklinowanie parkietu wrocław powinno dziać się regularnie, to jednakże nie ma dyskusji, że wyjście to jest o wiele bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia niż podłogi zrobione z paneli. Parkiet niezależnie od tego że jest bardziej wytrzymały to również prezentuje się o wiele bardziej elegancko i dodaje elegancyj każdemu mieszkaniu.

Zanim zdecydujemy się wybrać panele czy parkie warto wziąć pod uwagę kilka elementów – szczególnie ilość pieniędzy którym się zarządza, a na dodatek wielkość lokalu, możliwe uszkodzenia (czy w mieszkaniu będą cały czas przebywały malutkie dzieci lub zwierzęta) oraz sposobności czasowe dotyczące regularnego czyszczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *