choinki

Choinka

Posted by

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, podczas którego unoszą się wonie i zapachy wypieków, przyprawy do pierników, a przyozdobiony stół ugina się od pysznego jedzenia. Sprawy kulinarne to jednak nie wszystko. Ozdoby, dekoracje oraz akcesoria świąteczne to nieodłączny element Bożego Narodzenia. Choinka jest zwykle przystrojona bombkami, łańcuchami, a jej zwieńczeniem jest gwiazda, bądź szpic ozdobny.

Choinka

Co można znaleźć na choinka?

Oprócz bombek, na choinka można zawiesić figurki aniołków, dzwoneczki czy kokardki. Nie każdy wie, że ozdoby wieszane na choinka mają swoje znaczenie. Słodycze i cukierki symbolizują radość, a dzwonek to oznaka dobrych nowin. Aniołek to zaś opiekun domu i rodziny. Łańcuch, który może być wykonany z korali, złączonych papierków, które imitują ogniwa czy sztucznych materiałów to symbol scalenia rodziny. Dekoracje świetlne jak światełka czy połyskująca gwiazda reprezentują nadejście Jezusa i Trzech Króli. Spotykane są także orzechy, które oznaczają dobrobyt.

Szpic czy gwiazda?

Ludzie są podzieleni w kwestii wierzchołka choinka, ponieważ jedni preferują szpic, a inni gwiazdę. Taka ozdoba zwieńczająca dekoracje choinkowe ma za zadanie nadać choinka wysokości, aby ta sięgnęła nieba. Pomimo wspólnego celu, szpic i gwiazda posiadają odrębne pochodzenie. Dłuższą historią może pochwalić się gwiazda, której początki wzięły się od podłaźników. Szpic pojawił się później, a przyczyną jego pojawienia się był ułatwiony dostęp do szklanych ozdób. Wybór wykończenia dekoracji choinka zależy wyłącznie od preferencji.

Dowiedz się więcej: http://choinki-online.com.pl/