Co warto wiedzieć odnośnie uprawy borówek?

Posted by

Okres letnio-jesienny to czas, w jakim przyroda bywa bardzo szczodra i obdarowuje nas świetnymi podarunkami z każdej strony. Poza ładnymi widokami rozkwitających drzew oraz krzaków, pomijając bajeczną pogodę, nade wszystko należy docenić obszerną ilość owoców, dostępną w tym sezonie.

Jabłka, maliny, śliwki, są to owoce niezwykle znane w naszym kraju, przeważnie sprzedawane w przystępnych cenach na każdym straganie. Często hodowane w polskim klimacie, stanowią nieustanny element letnich przysmaków. Ale od wielu lat trwa moda na eksperymenty kucharskie a także poszerzanie swej palety znanych smaków. Jednym z bardziej popularnych owoców, jakie drzewiej były dość niedostępne, jest borówka. Chociaż owoc ów znany był od dłuższego czasu, dopiero teraz jego popularność nadciąga do Polski z Ameryki.
Borówka ze swą intensywnie fioletową skórką bardzo przypomina jagodę a także dlatego także często jest z nią pomylona. Sadzonki bywają 3 bądź 4-letnie, a właściwością charakterystyczną odmiany Chandler jest niebywale duży format owoców. Niektóre zdołają sięgać choćby 2,5 centymetra w średnicy! Są niezwykle soczyste i całkowicie wyrośnięte owoce mają słodki oraz rześki smak, którego nie możemy pomylić z żadnym innym. Dodatkowo borówka Chandler to niezwykle zdrowy owoc, posiadający wiele witamin oraz składników odżywczych, potrzebnych do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Mimo słodkości jaką oferuje, borówki są niezwykle niskokaloryczne. Dzięki temu będą wspaniałym rozwiązaniem na przekąskę, bądź jako dodatek do przeróżnego typu ciast.

W Polsce istnieje wiele upraw borówek przeróżnych odmian, w tym borówka Chandler, lecz ich koszty ciągle pozostają trochę wyższe w porównaniu z wartościami plonów ogólnie uważanych za tradycyjnie polskie. Mimo wszystko, owoc ów to bez wątpienia nabytek wart wydanej gotówki.

borówka Chandler


Smak jaki kryje w sobie borówka Chandler to doznanie, jakie trudno usunąć z pamięci. Nic jedynie się zajadać!