Ratujmy rodzinę

Posted by

Dlaczego tak istotne jest ratowanie rodziny?

Ratujmy rodzinę to hasło, które najczęściej wykrzykiwane jest w kręgach katolickich, ale nie tylko. Nie ma się co dziwić – według danych zebranych w ogólnopolskich badaniach, dochodzi do rozpadu około 43% małżeństw. Co więcej – wzrasta to z roku na rok, co ma niezwykle niepokojące skutki w dzisiejszym społeczeństwie.

Osoby, które na celu mają ratujmy rodzinę, spotykają się na co dzień z ludźmi, którzy takiej pomocy niezwłocznie potrzebują. Objawia się to ogromny pocuciem osamotnienia, lęku czy zagubienia. Osoby te często nie są w stanie normalnie funkcjonować i skupiać się na codziennych obowiązkach.

ratujmy rodzinę

Jak pomóc rodzinie?

Osoby, które biorą udział w kampanii ratujmy rodzinę, prowadzą specjalne spotkania, które mają na celu udzielić pomoc psychologiczną i wsparcie terapeutyczne osobom w potrzebie. Ponadto, została uruchomiona również specjalna infolinia, na którą każdy może się zgłosić, a połączenie jest całkowicie darmowe. Osoby, które biorą udział w ratujmy rodzinę mają świadomość, że wiele z rozpadających się małżeństw można uratować.

Osoby, które działają pod przewodnictwem hasła ratujmy rodzinę, mają na celu nie tylko pomoc małżeństwu i uratowanie związku dwóch osób, ale również niesienie wsparcia dla dzieci w tym trudnym dla nich okresie. W trakcie zajęć wskazywana jest rola dziecka w małżeństwie oraz to, w jaki sposób można je uchronić przed negatywnymi emocjami. Wsparcie dla rodziny jest niezwykle ważne – pomóż i ty!