Architekt wnętrz Sopot

Posted by

Czym różni się architekt wnętrz od projektanta?

 

Jeśli jesteśmy na pierwszym etapie remontu wewnątrz i widzimy puste ściany nowego domu, z którymi nie wiemy, co mamy robić, to na pomoc przychodzi osoba wykwalifikowana do takich zadań. Architekt wnętrz Sopot przyjdzie, zobaczy mieszkanie lub dom, zaplanuje elektryczną oraz hydrauliczną instalację, określi budżet, znajdzie wykonawców.  Zrobi wszystko od zera. 

Natomiast projektant może się przydać bardziej przy odnowieniu lokalu. Remont kuchni lub łazienki bez zmian instalacji, tylko malowanie ścian, lekkie przemeblowanie lub zaprojektowanie pojedynczego pokoju. Z usług projektanta często można skorzystać w sklepie budowlanym.

Architekt wnętrz Sopot

Co jest konieczne do ustalenia na pierwszym spotkaniu?

 

Główna kwestia, od której trzeba zacząć współpracę z architekt wnętrz Sopot, to pieniądze. Czasami lepiej zakończyć pracować z architektem na samym początku, niż potem żałować o wydanym czasie. 

Drugą ważną kwestią przy doborze architekt wnętrz Sopot jest styl. Zanim rozpocznie się współpraca, warto obejrzeć już gotowe projekty na stronie architekta lub w jego sieciach społecznościowych. Kiedy klient pokazuje zdjęcie mieszkania marzeń to warto pamiętać, że architekt nie zrobi tego identycznie, a tylko się zainspiruje. 

 

Jak znaleźć swojego projektanta?

 

Ważną rzeczą we współpracy z architekt wnętrz Sopot jest komunikacja. To nie tylko odpowiadanie na e-maili oraz odbieranie telefonów, lecz również zaufanie. Architekt musi wiedzieć trochę o stylu życia klienta, jego potrzebach i problemach. Nie ma żadnych reguł, którymi trzeba się posługiwać przy pierwszych spotkaniach z architektem, ale jeśli on od początku wywołuje negatywne emocje, to lepiej sobie odpuścić tę współpracę i poszukać kogoś innego. http://jurekseroka.info/