Budowa basenów przydomowych

Posted by

Basen w ogródku jest marzeniem dzieci i dorosłych – ci pierwsi pragną godzin zabawy, drudzy odpoczynku w chłodnej i orzeźwiającej wodzie. Jedna czy budowa basenów przydomowych musi pozostać w sferze niespełnionych marzeń? Niekoniecznie, obecnie budowa basenów przydomowych staje się coraz bardziej popularna, a co za tym idzie nie jest już jedynie nierealną fantazją.

Wybór miejsca

Ważne by budowa basenów przydomowych odbywała się równolegle do położenia domów. Dodatkowo najlepiej umiejscowić basen w miejscu mocno nasłonecznionym w celu wydłużenia czasu kąpieli, dzięki takiemu położeniu możemy także zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. Jego miejsce powinno też znajdować się z dala od drzew – ogranicza to zanieczyszczenia w postaci liści.  Budowa basenów przydomowych nie może się także obyć bez wyboru odpowiedniej powierzchni otaczającej kąpielisko. Do najbardziej praktycznych podłóż należą podłogi z płytek i desek. Można oczywiście zostawić zwykłą trawę, jednak podczas wylewania się wody będzie ona tworzyć nieestetyczne kałuże.

Budowa basenów przydomowych

Budowa basenów przydomowych

Można się przerazić, że budowa basenów przydomowych wiąże się z wieloma formalnościami i załatwianiem pozwoleń, prawda jest jednak taka, że pozwolenie musimy posiadać  podczas budowy basenie o wielkości przekraczającej 50m2. Przy mniejszych obiektach wystarczy jedynie zgłosić swój zamiar do Starostwa Powiatowego, wyznaczając przy tym termin rozpoczęcia budowy. Budowa basenów przydomowych bez zgłoszenia takiego zamiaru do Starostwa Powiatowego może skończyć nie tylko się karą finansową, ale także nakazem rozbiórki obiektu.