Pralnia tradycyjna, czy chemiczna

Posted by

Trudne do wywabienia, uporczywe plamy to problem, z którym boryka się prawie każdy z nas. Szczególnie w przypadku posiadania zwierząt lub dzieci problem nasila się każdego dnia. Mamy zastanawiają się, czy można uniknąć codziennego korzystania z domowej pralni, bojąc się niekorzystnego wpływu chemikaliów. Czy należy się bać środków czyszczących takich jak czterochloroetylen?

Czym jest czterochloroetylen ?

Nazwa czterochloroetylen pojawia się coraz częściej w rozmowach o pralni chemicznej. Środek ten ma zastosowanie w przemyśle, a jego główną specyfikacją jest wywabianie plam. Czterochloroetylen jako bezpośredni nośnik ciepła doskonale sprawdza się w pralniach suchych, czy także jako półprodukt pralniczy zajmujący się rozpuszczaniem uciążliwego brudu. Wielokrotnie wykorzystywany jest w płynach funkcjonalnych do czyszczenia płaskich powierzchni.
Czterochloroetylen

Pralnia chemiczna, a niebezpieczeństwo. 

Nie należy bać się chemicznego czyszczenia swoich ubrań. Profesjonalne sprzęty stosowane w obecnie istniejących pralniach chemicznych przygotowywane są do prania zarówno odzieży roboczej, jak i delikatnych śpioszków dziecięcych. Czterochloroetylen używany w pralniach chemicznych może okazać się szkodliwy tylko w przypadku dostania się środka do oczu lub w przypadku połknięcia. Używany jako środek czystości nie przedostaje się do odzieży, a korzystanie z ubrań odebranych z chemicznej pralni jest zupełnie bezpieczne. 

Aby czuć się bezpiecznie, przed skorzystaniem z pralni chemicznej należy się dokładnie upewnić jakich środków używa dana pralnia oraz poinformować pracowników jakiego typu odzież chcemy oddać do czyszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://crmc.pl/produkty/akcesoria/!