Idealny blat do Twojej kuchni

Posted by

Blaty drewniane to jedne z elementów, bez których ciężko obyć się w kuchni. Przygotowuje się na nich posiłki, kroi składniki i ustawia różne dekoracje. Muszą być funkcjonalne i spełniać duże potrzeby nie tylko wybitnych kucharzy, ale i każdego z nas. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego blatu? Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą uporać się z tym problemem.

Odporny na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne

Odpowiednie blaty drewniane powinny mieć przede wszystkim praktyczne funkcje. Muszą być odporne na zabrudzenia i różne uszkodzenia. Z pewnością każdemu przynajmniej raz zdarzyło się kroić coś szybko na blacie, bez pomyślenia o konsekwencjach. Przy takim zachowaniu nietrudno o rysy na powierzchni. Z tego względu lepiej od razu zainwestować w porządne blaty drewniane, które będą odpowiednio zabezpieczone przez warstwy ochronne. Nie mogą wchłaniać wody, ani płynów lub soków, które wydzielają owoce oraz warzywa. Warto też pamiętać o tym, że nie powinny one być ścieralne. Na szczęście blaty drewniane zapewniają dużą trwałość i niezawodność w tym aspekcie. Są także bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne wynikające z codziennego użytkowania. Może się zdarzyć, że przypadkowo coś ciężkiego spadnie na blat i może go uszkodzić, jeśli jest on wykonany ze słabej jakości materiału.

blaty drewniane

Blaty drewniane — wymiary

Aby z blatu można było swobodnie korzystać, powinien on mieć także odpowiedni rozmiar. U każdego może to wyglądać nieco inaczej, ponieważ każda kuchnia jest nieco inna. Ogólnie przyjmuje się, że blaty drewniane powinny być trochę szersze niż szafki stojące. Jako standardową głębokość, wykorzystywaną przez większość architektów wnętrz, uważa się 60 centymetrów. Większość firm, produkujących blaty stara się do tego dostosować. Jeśli tak zaplanujemy kuchnię, łatwiej będzie nam przygotowywać potrawy.

Sprawdź naszą stronę: https://sapo-podlogi.pl/oferta/parapety-blaty-drewniane/!