Jak wybrać idealną szafę?

Posted by

Remont mieszkania lub budowa domu wiąże się często z wyborem nowych mebli maro. Najczęściej problem sprawia decyzja dotycząca idealnej szafy. Powinna nie tylko pomieścić wszystkie nasze ubrania i inne dodatki, ale również je porządkować. Dla wielu kobiet jest to najważniejszy element wyposażenia sypialni, dlatego nie może być wybrana bez wcześniejszego namysłu. Szafa maro powinna także pasować designem do wystroju pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. 

 

Szafa duża czy mała?

Po pierwsze, warto zastanowić się nad rozmiarem naszego nowego mebla. Przyjmuje się, że aby pomieścić komplet ubrań jednej osoby, potrzeba szafy maro o szerokości około 140 centymetrów przy wysokości wynoszącej 210 centymetrów. Jeśli jednak szukasz szafy maro dla siebie i partnera, model o dwa razy większej szerokości będzie trafnym wyborem. A może posiadasz imponującą kolekcję butów albo lubisz poszaleć z torebkami? Nie musisz ograniczać się do standardowych wymiarów szafy maro, ale zainwestować w coś obszerniejszego, bo twoje potrzeby są najważniejsze. Wbrew pozorom, nawet do niedużej sypialni można wstawić pojemny mebel. Świetnie sprawdzi się szafa na całą ścianę z drzwiami przesuwnymi z lustrem, które dodatkowo powiększy optycznie pomieszczenie.

maro

Dopasowanie do wnętrza

Przy wyborze powinno się również zastanowić nad stylem, w jakim urządzona jest sypialnia. Jeśli preferujesz wnętrza w rustykalnym klimacie, wybierz mebel wykonany z drewna. A może bliższe są Ci nowoczesne lub minimalistyczne pomieszczenia? W takim wypadku warto zdecydować się na szafę maro z gładkimi frontami bez uchwytów.  Weź pod uwagę także Twoje preferencje, co do przechowywania przedmiotów. Wolisz trzymać rzeczy w szufladach czy poukładane na półkach? Bardziej odpowiada Ci przesuwanie drzwi czy otwieranie jak szafkę? Szafa będzie Ci służyć przez dłuższy czas, więc warto dopasować ją do swoich potrzeb, aby korzystanie z niej było samą przyjemnością.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://logan.com.pl/