lamele w pokoju

Lamele w salonie

Posted by

Lamele jako element dekoracyjny

Lamele w salonie pozwalają nadać wnętrzu estetyczny i nowoczesny wygląd. Ich zastosowanie, nawet tylko na fragmencie ściany lub sufitu, pozwala na odświeżenie, wzbogacenie i zmianę stylistyki pomieszczenia. Lamele w salonie, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, umożliwią metamorfozę wnętrza bez konieczności przeprowadzania remontu lub zmiany kolorów ścian. Sprawdzą się zarówno w salonach nowoczesnych, minimalistycznych, jak i klasycznych, wzbogacając wnętrze swoją uniwersalnością i prostotą.

Lamele na ścianie i suficie

Lamele w salonie najczęściej są wykorzystywane do dekoracji ścian – w całości lub jedynie na wybranym fragmencie. Ich umiejscowienie jest całkowicie dowolne, jednak wyjątkowo dobrze prezentują się na ścianie za kanapą lub za telewizorem.

Lamele w salonie
Lamele w salonie

Lamele wykorzystuje się także do dekoracji sufitu, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie w wysokich pomieszczeniach. Lamele w salonie mogą pełnić funkcję przedłużenia ozdoby ściennej. W takim przypadku listwy, które znajdują się na ścianie, przechodzą na sufit, co nadaje przestrzeni optycznego podwyższenia.

Ściana zbudowana z lameli

Ażurowa ścianka działowa z lameli umożliwia oddzielenie salonu od kuchni lub jego podział na dwa mniejsze pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu swojej dekoracyjnej funkcji. Do jej wykonania wykorzystuje się lamele czterostronne, które montuje się pionowo od podłogi do sufitu w równych odstępach. Ścianka z lameli jest prześwitująca, dzięki czemu w subtelny i łagodny sposób odgradza od siebie wybrane części wnętrza.

Dowiedz się więcej na https://www.perlabottega.com/szafki-rtv