Łóżko chowane w szafach

Posted by

W dzisiejszych czasach meble wielofunkcyjne często bywają niezbędnikiem w naszej przestrzeni mieszkalnej i są zakupem na wagę złota. Jednym z przedmiotów wracających do łask z czasów PRL-u i cieszących się rosnącą popularnością jest niewątpliwie łóżko chowane w szafach. Jest to rozwiązanie dla osób chcących stworzyć dobrze zaplanowane, funkcjonalne otoczenie.

Mebel 2w1

Łóżko chowane w szafach to w dosłownym znaczeniu tego słowa łóżko zamieniające się w szafę i odwrotnie. W zależności od potrzeby może służyć jako miejsce do spokojnego zanurzenia się we śnie, jak również takie, w którym będziemy w stanie schować różnego rodzaju rzeczy, tj. ubrania czy pościel. Mechanizm składania i rozkładania wspomnianego mebla jest bardzo prosty w obsłudze, ale musimy pamiętać o jednej niesamowicie istotnej kwestii, jaką są wymiary. O ile jako szafa bez problemu doskonale wtopi się w otoczenie i zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, o tyle jako łóżko chowane w szafach, będzie wymagało o wiele więcej powierzchni do całkowitego rozłożenia.

Łóżko chowane w szafach
Łóżko chowane w szafach

Do jakich przestrzeni?

Z pewnością można byłoby stwierdzić, że łóżko chowane w szafach będzie pasować niemal do każdej strefy mieszkalnej, ale istnieje kilka konkretnych przypadków, w których będzie ono wręcz niezbędnikiem. Wśród takich przykładów znajdują się m.in.:

  •  pokoje dziecięce i młodzieżowe 
  •  pokoje hotelowe i motelowe
  • kawalerki 
  • akademiki

Wspólnym mianownikiem wszystkich wyżej wymienionych pozycji jest oczywiście zaoszczędzenie jak największego kawałka przestrzeni w bardzo przemyślany i gustowny sposób.

Dowiedz się więcej na https://transforms.pl/