Montaż drzwi przesuwnych

Posted by

 Montaż drzwi przesuwnych to nic trudnego!

Właśnie kupiłeś nowe drzwi przesuwne i masz problem z ich montażem? Nie martw się, montaż drzwi przesuwnych jest prostszy, niż myślisz. Do montażu potrzebujesz kilku niezbędnych przedmiotów. Są nimi: 

  • prowadnica — najczęściej wykonana z aluminium, jest podstawowym elementem montażowym, który mocuje się do nadproża. Dzięki niej skrzydło może poruszać się płynnie wzdłuż prowadnicy,
  • wózki — elementy prowadnicy, które umożliwiają przesuwanie się skrzydła,
  • ograniczniki wychylenia i otwarcia — są mocowane przy podłodze, stabilizują tor poruszania się skrzydła, ponadto trzyma go w pionie, a także pozwala na bezpieczne i delikatnie hamowanie przy zamykaniu.

Powyższe przedmioty z łatwością kupisz w Internecie lub w sklepie budowlanym. Jeśli posiadasz je wszystkie, możesz przejść do montaż drzwi przesuwnych.

Montaż drzwi przesuwnych

Etapy montażu

Pierwszą najważniejszą czynnością podczas montaż drzwi przesuwnych jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń w miejscu montażu i wyrównanie ścian oraz podłogi, które muszą być idealnie proste. Następnie należy zmierzyć wysokość skrzydła drzwiowego. Do otrzymanych wymiarów dodajemy 1 cm, aby skrzydło mogło się swobodnie poruszać. Następnie ustawiamy prowadnicę na nadprożu i mocujemy ją prosto do muru. Kolejnym krokiem jest utworzenie otworów w szynie co 25 cm, przyłożenie prowadnicy do ściany i wywiercenie otworów na kołki montażowe. Następnie montujemy skrzydło poprzez zamocowanie go na prowadnicy i przytwierdzeniu wózków do górnej krawędzi drzwi. Na koniec montujemy ograniczniki wychylenia o otwarcia oraz nakładamy maskownicę na prowadnicę. Jeśli postąpiłeś zgodnie z instrukcją, montaż drzwi przesuwnych powinien się powieść. 

Dowiedz się więcej na https://erkado.pl/wp-content/uploads/2020/09/INSTRUKCJA-SPN.pdf