półkotapczan

Półkotapczan

Posted by

Przeżytek z PRL czy hit designerskich mieszkań?

Kupiłeś nowe mieszkanie, remontujesz stare, a może po prostu chcesz na nowo urządzić swoje cztery ściany? Szukasz odpowiedniego łóżka, które zagości w Twojej sypialni? Półkotapczan to trend ostatnich lat! Łóżko chowane w szafie swoją świetność miało w czasach PRL — lata 70. i 80. XX wieku, gdzie mieszkania były często małe i ciasne. Takie łóżko gwarantowało idealne zagospodarowanie przestrzeni, chowane w ciągu dnia i rozkładane na noc. W ostatnim czasie półkotapczany znów powróciły do łask i cieszą się popularnością we współczesnych, designerskich mieszkaniach! Co warto o nich wiedzieć? 

półkotapczan

Półkotapczan — elegancja połączona z funkcjonalnością

Czy wiesz, jak wygląda i jakie funkcje może spełniać? Jest to konstrukcja, która pełni równocześnie rolę miejsca do spania oraz szafki. To wygodne rozwiązanie połączone z oryginalnym wyglądem i praktycznością. Półkotapczan to rodzaj kompaktowego mebla, w którym możesz przechowywać pościel, a także na półkach umieścisz swoje rzeczy takie jak książki, figurki, ramki ze zdjęciami itp. Dzięki temu, że łóżko po złożeniu jest niewidoczne, zyskujesz w domu przydatną przestrzeń. Ze względu na wymiary, tak naprawdę półkotapczan można umieścić w każdym pomieszczeniu, np. w salonie. Może on tam pełnić funkcję ozdobną, a nikt z Twoich gości nawet nie pomyśli, że szafa ta służy Ci również do spania. 

Kiedy już zdecydujesz się na zakup

Co jest szczególnie ważne, kiedy będziesz wybierał swój wymarzony półkotapczan? Na rynku znajdziesz duży wybór takich mebli, które różnią się nie tylko estetyką, rozmiarem, ale również detalami technicznymi oraz funkcjonalnością. Musisz się zastanowić czy potrzebujesz łóżka jednoosobowego, czy jednak zdecydujesz się na większy model. Często można znaleźć także konstrukcje z sofą lub biurkiem. Pionowy półkotapczan sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie ma skosów. Natomiast poziomy chętnie zagości w pokoju dziecięcym. Pamiętaj też o dokładnym zmierzeniu miejsca, gdzie Twój mebel będzie stał.  

Poznaj więcej szczegółów na https://transforms.pl/produkt/polkotapczan-z-sofa-lozko-w-szafie-z-sofa/!