cbd zalety stosowania

Płytki Kuchenne

Posted by

płytki kuchenne

Gdy remontujemy dom należy przygotować plan i główne założenia, czyli to czym się kierujemy oraz w jakim stylu mają być wnętrza tak, żeby przestrzeń w całym domu była spójna. Kiedy natomiast dotrzemy do kuchni musimy podjąć decyzję, czym wyłożyć ściany, wbrew pozorom nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać, a możliwości nie ograniczają się tylko do płytki ścienne.

Wybór przyprawia o zawrót głowy

Do wyboru w ramach wykończenia mamy szkło nad blatem, tapetę w kuchni, okładziny kamienne z łupka lub marmur. Jednak nad tymi opcjami zdecydowanie przeważają płytki kuchenne, mnogość wzorów, rodzajów, oraz ich jakość przekonują większość do zdecydowania się na nie. Co z tymi rodzajami w takim razie, najpierw musimy zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku. Szczególnie popularne są płytki kuchenne typu metro czyli takie z fazą lub ręcznie formowane, są one dość uniwersalne dlatego też spójne z większością wnętrz. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznym ścianom paryskiego metra. Dla kontrastu dobrym rozwiązniem będa również płytki kuchenne – azulejos. Zwykle występują w charakterystycznym niebieskim kolorze, ich bogate zdobienia czerpią z portugalsko-mauretańskiej tradycji dekoracji. Będą idealnym wykończeniem dla wnętrz w których brakuje koloru.

kuchenne płytki

Ostateczna decyzja

Oczywiście wybór jest dużo, dużo szerszy dlatego właśnie należy się na własne oczy zaznajomić z ofertą i dobrać płytki kuchenne pasujące naszym gustom. Niezależnie czy cenimy minimalizm, czy wolimy jaskrawe wnętrza, obecnie ich aranżacja otwiera przed nami nieograniczone możliwości.