Poszerzanie otworów drzwiowych

Posted by

Usługa, na jaką obecnie decyduje się wiele osób, to poszerzanie otworów drzwiowych. Mimo że standardowo nie robi się drzwi o szerokości niższej niż 90 cm, to często pożądana jest większa szerokość. Możemy się też zdecydować na taką operację, jaką jest poszerzanie otworów drzwiowych, kiedy mamy ku temu jakieś predyspozycje medyczne, na przykład mieszkamy z osobą jeżdżącą na wózku, lub o gabarytach uniemożliwiających przejście w zbyt wąskich drzwiach.

Poszerzanie otworów drzwiowych

Jak poszerzyć otwór drzwiowy?

Zanim przystąpimy do procesu poszerzanie otworów drzwiowych, powinniśmy pamiętać, że nad drzwiami umiejscowiony jest konstrukcyjny element ściany, czyli nadproże, w który nie powinno się ingerować bez wcześniejszego skonsultowania tego z konstruktorem, bardzo możliwe bowiem że konieczne będzie wzmocnienie tego elementu. Aby to zrobić, należy wstawić w mur parę stalowych kątników i zatopić je w cementowej zaprawie. Pamiętajmy jednak, że poszerzanie otworów drzwiowych nie jest łatwą sprawą i jeśli mamy możliwość, to powinniśmy poprosić o pomoc specjalistę.

Cena za usługę

Jeśli zdecydujemy się na poszerzanie otworów drzwiowych, z pomocą specjalisty, to czeka nas opłata z przedziału 200/300 złotych. Jest to uzależnione od tego, jaką firmę wybierzemy, w jakim województwie będzie wykonywana operacja i czy konieczne będzie wzmocnienie nadproża. Jako że nie jest to wysoka cena, warto zdecydować się na pomoc ekipy budowlanej w poszerzenie otworów drzwiowych. Będzie to na pewno dużo bezpieczniejsze, niż robienie tego na własną rękę.

Sprawdź więcej na https://hbssystem.pl/