Sterylizator weterynaryjny

Sterylizator weterynaryjny

Posted by

Dlaczego sterylizator jest tak ważny?

Sprzęt, jakim jest sterylizator weterynaryjny jest niezbędny w każdym, nawet najmniejszym gabinecie weterynaryjnym. Reguluje to również prawo, gdzie pojawia się wzmianka o tym, że sprzęt weterynaryjny nie może być poddawany sterylizacji wraz z ogólnymi produktami medycznymi. Wynika to z tego, że pojawia się zagrożenie biologiczne, ponieważ odzwierzęce mikroorganizmy mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Wyklucza to więc możliwość skorzystania z zewnętrznych usług, które zajmują się sterylizacją przedmiotów medycznych. Dlatego, sterylizator weterynaryjny jest tak ważny, aby gabinet mógł prawidłowo funkcjonować. Wyklucza on rozprzestrzenianie się chorób, zwiększa bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju zabiegów i chroni również pracowników przed zarażeniem się chorobami odzwierzęcymi.

Sterylizator weterynaryjny

Czym jest sterylizator weterynaryjny gazowy?

Na rynku jest wiele rodzajów tego urządzenia – sterylizator weterynaryjny na sucho, oraz sterylizator weterynaryjny gazowy. Jednak, coraz większa liczba weterynarzy decyduje się na ten drugi. Dlaczego? Ponieważ jest to rozwiązanie, które pomaga wydłużyć życie sprzętu używanego w gabinecie. Sterylizator weterynaryjny tego rodzaju jest delikatniejszy podczas całego procesu, ponieważ zamiast temperatury, wody czy ciśnienia, używa tlenku etylenu. Dzięki temu, sprzęt nie jest tak narażony na zniszczenie przy każdej sterylizacji. Jest to także o tyle wygodne rozwiązanie, że nie wymaga podłączenia próżniowego ani podłączenia do wody.

Jesteś zainteresowany czym dokładniej jest sterylizator weterynaryjny? Dowiedz się na: https://megavet.eu/STERYLIZATOR-NA-SUCHE-POWIETRZE-SERII-OV-Z-FUNKCJA-CIEPLARKI-%5BMEO%5D-p1420