Świetlik nieotwierany

Posted by

Czasem w naszych domach brakuje naturalnego oświetlenia, przez co musimy wydawać pieniądze na prąd i lampy. Niestety sztuczne światło nigdy nie zastąpi tego słonecznego, dlatego warto zamontować świetlik nieotwierany na swoim dachu, by zapewnić sobie dodatkowe źródło światła dziennego.

Jakie są rodzaje świetlików?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje świetlików: świetlik otwierany i świetlik nieotwierany. Pierwszy z nich posiadają funkcje otwierania, przez co wpływają na lepszą wentylację pomieszczenia, szczególnie w okresie letnim. Świetlik nieotwierany z kolei nie posiada funkcji wentylacyjnej, ale jest równie praktyczny i użyteczny. Oba rodzaje świetlików występują w różnej formie i wielkości. Wszystko zależy od wymagań Klienta. Warto wiedzieć, że świetliki stanowią świetną alternatywę dla okien dachowych. Znajdują zastosowanie między innymi w budynkach mieszkalnych o małej ilości światła dziennego oraz w budynkach przemysłowych.

świetlik nieotwierany

Jak wygląda klasyczny świetlik nieotwierany?

Każdy świetlik nieotwierany składa się z kopułki, ramki ciepła z szybą zespoloną, podstawy oraz izolacji. Kopułka wykonana jest zazwyczaj w wersji bezbarwnej lub mlecznej. Świetlik nieotwierany może mieć pokrycie akrylowe lub poliwęglanowe w zależności od potrzeb przenikalności światła. Warto podkreślić, że warstwy te blokują szkodliwe dla naszego zdrowia promienie UV. Świetlik nieotwierany wymaga precyzyjnego montażu, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi cechami tego produktu. Dowiedz się więcej tutaj: https://rbpolska.pl/