choinki świąteczne

Biała choinka

Posted by

Odpowiednie wnętrze

Biała choinka ośnieżona w sztuczny sposób, pomimo swojego uniwersalnego koloru, nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Najlepiej prezentuje się w przestrzeniach minimalistycznych o stonowanej kolorystyce oraz takich typu glamour. W przypadku zbyt różnorodnych wnętrz, przede wszystkim pod względem barw, biała choinka może wyglądać zbyt sztucznie lub dziwnie.

Wielkość choinki

Każde choinki, zarówno żywe, jak i sztuczne, mają różną wysokość. Ich rozmiar powinien być dopasowany względem pomieszczenia oraz miejsca, w którym mają się znaleźć. Najmniejsze choinki mają formę stroików, które docelowo ustawia się na stole, regale itp.

Biała choinka
Biała choinka

W przypadku większych drzewek należy pamiętać o tym, żeby nie zajmowały one całego pomieszczenia. Przed kupnem świątecznego drzewka, także biała choinka, najpierw należy dokładnie zmierzyć wolną przestrzeń, na której zamierza się je ustawić – nie tylko szerokość czy wysokość, ale także odległość od okna.

Wybór białej choinki

Biała choinka, jak każde sztuczne drzewko, musi być przede wszystkim gęsta, a gałązki powinny samoistnie układać się w równych ostępach. Istotny jest również materiał, z jakiego drzewko jest wykonane. PVC (polichlorek winylu) jest trwały, zapewnia bujność oraz giętkość gałązek, jednak odznacza się dosyć nieprzyjemnym zapachem. Polietylen natomiast jest miękki oraz charakteryzuje się odpornością na zniekształcenia, wilgoć oraz temperaturę, lecz jego wykorzystanie powoduje prześwity pomiędzy poszczególnymi warstwami korony.

Dowiedz się więcej na http://choinki-online.com.pl/produkt/choinka-sztuczna-sosna-biala-220-cm/