sztuczna choinka na pniu

Sztuczne choinki na pniu hitem ostatnich lat

Posted by

Ponad dwustuletnia tradycja dekorowania choinek w Polsce charakteryzuje się przede wszystkim wybieraniem drzew żywych, w szczególności świerków. Alternatywa, czyli choinki sztuczne przez lata były raczej tłem dla popularnego świerka. Należy dziś jednak otwarcie powiedzieć, że sztuczne choinki na pniu są coraz bliższe naturalnemu wyglądowi żywych choinek i posiadają swoje niepowtarzalne cechy, których nie mają żywe drzewa.

Sztuczne choinki na pniu – świerk 2.0

Coraz popularniejsza alternatywa dla naturalnych drzew, czyli sztuczne choinki na pniu, to ciekawe rozwiązanie, które zapewnia przede wszystkim możliwość wykorzystywania takich choinek przez wiele sezonów. Produkowane z najwyższej jakości materiałów, dobrze odwzorowują swoim wyglądem takie drzewa, jak np. świerk, jodła, czy sosna.

 

sztuczne choinki na pniu
sztuczne choinki na pniu

Wielu z nas ma dość ciągłego sprzątania igieł. Sztuczne choinki na pniu są wolne od ich gubienia i usychania. Gałęzie nie odkształcają się, równocześnie poddając się modelowaniu. Wiele modeli posiada dodatkowe elementy, jak np. szyszki, które sprawiają jeszcze większe wrażenie naturalności sztucznego drzewa. Podkreślić należy ich cenę, która jest wyższa niż w przypadku świerka lub sosny, stąd kupno sztucznej choinki należy traktować w kategoriach inwestycji na lata.

Jaka choinka jest najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sztuczne choinki na pniu mają swoje plusy, m.in. trwałość oraz szeroki wybór, ale dla niektórych niepowtarzalność żywicznego zapachu świerku będzie czynnikiem determinującym ich wybór.

Dowiedz się więcej na https://www.swiatchoinek.com/PL/Sklep/Choinki-na-pniu/